Працівник ЦРУ звернувся за медичною допомогою, оскільки відчув різке погіршення стану здоров'я. В управлінні повідомили, що ніхто не застрахований від таких атак.

До теми Американці поскаржились на симптоми "гаванського синдрому": до чого тут Росія

Інцидент є тривожним для американського уряду та розгнівав Бернса. ЦРУ може сприйняти це як прямий сигнал для директора. Мовиться про те, що під загрозу можуть потрапити люди з особистого оточення керівника ЦРУ.

Зловмисники дізналися про секретні візити

Працівників ЦРУ атакують не вперше. За вересень 2021 року це трапилося двічі.

У серпні з цієї причини затримали візит віцепрезидентки США Камали Гарріс до В'єтнаму. Двох членів її команди відправили на лікування. Представники американської команди повідомили про ознаки "гаванського синдрому" перед самим її приїздом.

Читайте також Потужні секретні операції та повалення режимів: чим займається Управління спеціальних акцій ЦРУ

Ситуація в Індії є небезпечною, оскільки графік директора ЦРУ є секретним. Офіційні кола США припускають, що зловмисники дізналися про візит та спланували напад.

Що відомо про "гаванський синдром"

  • Інциденти з "гаванським синдромом" почалися у 2016 році на Кубі.
  • Синдромами є нудота, гострий головний біль, біль у вухах, втома та безсоння. Припускають, що це може бути через потужне мікрохвильове випромінювання.
  • Схожі випадки фіксували у Росії, Китаї, Австрії.
  • Крім того, інцидент був і у США. Атаки зазнали працівники Ради національної безпеки колишнього президента США Дональда Трампа. Їх уразили поблизу Білого дому.