На думку Столтенберга, через затримки з наданням зброї довіра України до союзників по НАТО підірвана. Про це він сказав в інтерв'ю агентству Reuters після візиту до Києва.
Дивіться також Столтенберг вказав на важливу деталь: що пришвидшить вступ України в НАТО
НАТО повинно надавати Україні надійнішу підтримку
Генсек НАТО наголосив, що ситуацію ще можна виправити та потрібно переглянути координацію міжнародної військової допомоги Києву.
Нам потрібні більш надійні, інституційні, рамки для нашої підтримки, щоб забезпечити передбачуваність, більшу підзвітність і розподіл навантаження,
– вважає Столтенберг.
Він нагадав про свою ідею створення багаторічного плану, де буде чітко визначений внесок кожного члена Альянсу в допомогу Україні.
Реагуючи на занепокоєння окремих членів НАТО, Столтенберг зазначив, що ці гроші будуть "крихітними частинками" від того, що Сполучені Штати та їхні союзники витратили в Іраку та Афганістані.
Там ми говоримо про трильйони, а в Україні ми говоримо про мільярди. Але насправді ми маємо справу з реальним викликом нашій безпеці – більш агресивною Росією,
– сказав генсек.
Нагадаємо, що на початку квітня Столтенберг запропонував створити фонд союзницьких внесків на суму 100 мільярдів доларів протягом п'яти років для України в межах пакета, який мають підписати лідери країн – членів Альянсу на саміті у Вашингтоні.
До слова, раніше ексміністр національної оборони Польщі Януш Онишкевич заявив, що під цього саміту країни НАТО, теоретично, матимуть можливість досягнути рішення щодо збиття ракет над Україною, які летять у напрямку Польщі.
Генсек НАТО відвідав Київ
Єнс Столтенберг 29 квітня відвідав Україну, візит не був оголошеним заздалегідь. Того ж дня генсек НАТО та український президент дали спільну пресконференцію.
Столтенберг, серед іншого, запросив Володимира Зеленського на саміт НАТО. Проте зауважив, що запрошувати Україну до вступу в Альянс під час саміту не будуть. Мовляв, Україна буде в НАТО, коли для цього настане вдалий час.
Водночас Столтенберг зауважив, що серйозні багаторічні фінансові зобов'язання між Україною та країнами НАТО є необхідними: "Наша підтримка України не короткострокова, а довга та передбачувана. Москва має зрозуміти, що вона не може перемогти й не може перечекати".