У четвер, 29 травня, виборчі дільниці відкрилися по всій країні – понад 3,5 тисячі пунктів прийому голосів почали роботу з самого ранку. Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на Yonhap News Agency.

Дивіться також Воєнний ний стан і "держпереворот" через сумочку Dior: що сталося в Кореї і чи вплине на Україну

Що відомо про вибори в Південній Кореї та хто змагається за президентське крісло

Офіційний день голосування запланований на 3 червня. Проте вже сьогодні громадяни масово йдуть голосувати. За даними Національної виборчої комісії, станом на 11:00 за місцевим часом явка становила 7% – це рекордний показник для першої половини дня в історії президентських перегонів країни.

За крісло президента змагаються шість кандидатів, з яких троє мають найвищі шанси на перемогу:

  • Лі Чже Мьон – кандидат від опозиційної "Демократичної партії", лідирує з підтримкою 49,2%.
  • Кім Мун Су – представник провладної "Партії народної влади", має 36,8%.
  • Лі Чжун Сок – очолює малу "Нову реформаторську партію", згідно з опитуваннями, набирає 10,3%.

Кампанія проходить у напруженій атмосфері – громадяни перебувають у стані політичної мобілізації після гучного скандалу з колишнім президентом.

Воєнний стан, імпічмент і політична турбулентність

  • У грудні 2024 року тодішній президент Юн Сок Йоль намагався ввести воєнний стан, щоб, як вважає опозиція, усунути її вплив у парламенті. Однак уряд та законодавці не підтримали це рішення, і через шість годин надзвичайний режим було скасовано.
  • Спроба узурпації влади викликала хвилю обурення. Юна Сок Йоля усунули від влади, йому оголосили імпічмент, а згодом – порушили кримінальну справу.
  • На тлі цих подій вибори набули надзвичайного політичного значення. Вони визначають не лише наступного президента, а й те, яким буде подальший курс країни – демократичний чи авторитарний.