Андрій Єрмак розповів, що 7 березня відбувся черговий обмін полоненими. Україні вдалося повернути додому 130 людей: 126 захисників та 4 захисниці.

Зверніть увагу Не бачив неба 10 місяців, – маріуполець, який цілував землю після обміну, розповів про полон

Це воїни ЗСУ, нацгвардійці, прикордонники, ДССТ. Серед них – 87 захисників Маріуполя, 71 з яких – із "Азовсталі",
– заявив голова Офісу Президента.

Окрім того, Україна повернула воїнів, яких взяли у полон у районі Соледара та Бахмута. Загалом мовиться про 35 людей Донецького напрямку.

Єрмак повідомив, що більшість людей, яких Україна повернула сьогодні, мають важкі поранення.


Україна повернула додому героїв / Фото з телеграм-каналу Андрія Єрмака

Дмитро Лубінець – уповноважений Верховної Ради України з прав людини – заявив, що наймолодшому звільненому ще не виповнився 21 рік. Найстаршому герою скоро виповниться 64 роки.

Лубінець наголосив, що усі герої отримають медичну допомогу, зможуть відновити банківські картки та документи.


Наші – вдома / Фото Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими

Україна повертає додому героїв

Попередній масштабний обмін полоненими відбувся 16 лютого. Тоді Україна повернула з російського полону 100 героїв. Деталі розповіли у ГУР МО.

"Щоби повернути наших хлопців, на запит тієї сторони і за власною згодою був переданий один колаборант, так званий священнослужитель Московського патріархату", – мовилося у повідомленні.

Під час обміну 16 лютого повернути вдалося Івана Самойдюка – першого заступника мера Енергодара. Чоловік відмовився співпрацювати з російськими загарбниками. Самойдюка викрали на блокпосту біля Благовіщенки. У неволі він пробув 333 дні.

Дарія Зарівна – радниця з питань комунікацій Керівника Офісу Президента України – наголосила, що це був складний обмін. Вона додала, що "кожен з них такий, але цей був особливо напруженим".