Про перспективи для країн НАТО розповів американський генерал у відставці Бен Годжес в інтерв'ю румунському телебаченню.

Читайте також НАТО може задіяти 5 статтю про колективну оборону: Столтенберг сказав, за якої умови

Як діятиме НАТО

Годжес пояснив, що члени НАТО можуть прийти на допомогу приблизно за два тижні через те, що так влаштована структура Північноатлантичного альянсу.

Зокрема, підготовка бойових груп передової присутності, сил НАТО, сил приймаючої країни, що зупинятимуть перші атаки, протиповітряної оборони, сухопутної оборони, ВМС тощо. Критичною частиною захисту є те, що нація повинна залишатися віч-на-віч із противником близько двох тижнів,
– заявив офіцер США.

За ці два тижні можна провести організацію Збройних сил тієї країни, на яку напали, а також Сухопутних підрозділів найближчих країн-партнерів.

Повітряні сили зможуть прибути раніше, військово-морські сили інших країн – Туреччини та Болгарії – також могли б прибути трохи швидше,
– пояснив Годжес.

Водночас варто зазначити, що все залежатиме від того, чи матиме країна попередження про потенційну атаку. За словами Годжеса, також впливатиме те, чи матимуть політичні лідери сміливість почати діяти перед нападом, адже тоді ці два тижні можна було б значно скоротити.

Росія знову вдалася до провокації проти НАТО

  • Росія в односторонньому порядку ухвалила рішення щодо змін кордонів з Литвою та Фінляндією в Балтійському морі. Відповідний документ було опублікували на порталі правових актів Росії.
  • Рішення щодо зміни кордонів ухвалило міністерство оборони Росії. Йдеться про намір визначити частину вод на сході Фінської затоки, а також поблизу міст Балтійськ і Зеленоградськ у Калінінградській області, внутрішніми морськими водами Росії.
  • Цю інформацію прокоментувала також речниця російського МЗС Марія Захарова. Вона уточнила, що "пропозиція Міноборони оновити координати кордону на Балтиці має технічний характер".
  • Однак відповідний законопроєкт зник з сайту уряду Росії 22 травня, провисівши лише день.