Україна наголошує, що вибори до російської Держдуми на території тимчасово окупованих Криму і Донбасу будуть нелегітимними. Про це у коментарі ЗМІ заявив речник МЗС України Олег Ніколенко.

До теми Відмовились служити в російській армії: в окупованому Криму засудили 10 людей

Вибори будуть нелегітимні

У МЗС зазначають: вибори до Держдуми в тимчасово окупованих Криму і Донбасі будуть нелегітимними, а їхні результати – юридично нікчемними.

Ба більше, організація Росією голосування на українських тимчасово окупованих територіях поставить під сумнів легітимність всього російського виборчого процесу,
– додав Ніколенко.

МЗС наголошує, що Україна продовжить системну роботу над притягненням Росії як держави, так і її окремих представників, до відповідальності за порушення норм міжнародного права та українського законодавства.

Вибори у Думу і окупований Донбас: головне

  • Вибори до Держдуми Росії відбудуться 19 вересня 2021 року. Перед тим Кремль активно видавав російські паспорти на тимчасово окупованих територіях.
  • Проєктом постанови ЦВК Росії жителям окупованої Донеччини та Луганщини, які мають російські паспорти, дозволили голосувати на цих виборах у Держдуму.
  • Проявити активність на незаконних виборах Росія дозволяє навіть онлайн, попередньо зареєструвавшись.
  • Україна висловлює рішучу ноту протесту як проти масової видачі паспортів, так і участі жителів окупованих територій у виборах.
  • Росіяни проявляють низьку активність та масово зізнаються, що не братимуть у виборах участі. У 2021 році про точну участь у виборах заявили тільки 22% опитаних росіян. Для порівняння у 2004 таких було 55%.