Станом на кінець липня правозахисники зафіксували 258 "кримінальних проваджень" через ухилення від служби. Щодо 232 з них незаконні "суді" ухвалили вироки, 26 – перебувають на розгляді.

До речі Росія суттєво збільшила свій військовий контингент в окупованому Криму, – розвідка

Окупанти цинічно порушують міжнародне законодавство

Важливо наголосити, що призов жителів окупованих територій до лав армії держави-агресора, а також пропаганда служби в збройних силах Росії порушують Конвенцію про захист цивільного населення під час війни.

Крім цього, конвенцію порушує і відправлення українців на службу до регіонів Росії.

За українським законодавством, громадяни, які живуть окупованому Криму, навіть якщо вони змушені були брати російські паспорти, все одно – громадяни України,
– наголосила керівниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

Російський призов у Криму: що відомо

Текст публікації Кримської правозахисної групи:

У серпні Кримська правозахисна група зафіксувала 14 нових кримінальних справ щодо мешканців Криму за ст. 328 КК РФ (Ухилення від служби в збройних силах РФ). Окрім того, було ухвалено 10 нових вироків за цією статтею.

Усього на кінець серпня КПГ зафіксувала 258 кримінальних справ за ухилення від служби в ЗС РФ, переданих на розгляд до "судів" Криму. За 232 з них уже ухвалено вирок, ще 26 перебувають на стадії розгляду.

Нагадуємо, що здійснення призову мешканців окупованих територій до лав армії країни, яка окупує, а також неперервна на території Криму пропаганда служби в РФ порушують ст. 51 Конвенції про захист цивільного населення під час війни (Четвертої Женевської Конвенції). ️Окрім цього, переміщення громадян України на службу до регіонів Росії порушує ще й ст. 49 цієї конвенції.

"За українським законодавством, громадяни, які мешкають зараз в окупованому Криму, навіть якщо вони змушені були брати російські паспорти, все одно – громадяни України", – пояснює керівниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.