Коли Ірині було вісім, дівчинка серйозно захворіла – рак крові. Дитина спочатку навіть не усвідомлювала, що з нею трапилося.

Читайте також: Опік на місці уколу та вигоріли труси: черговий медичний скандал стався в Україні

"Коли діти дзвонили і питали: "Іра, у тебе що рак?". У неї був загальноприйнятий страх перед цією хворобою. Вона мене питала, мама, у мене що рак. Я її заспокоювала", – розповіла мама Іри, Наталія Пуделко.


"Переможець" Ірина – дівчина, яка перемогла рак

Далі було два роки лікування і ще декілька років регулярних перевірок, щоб раптом недуга не повернулася. Тепер дівчина відкрито розповідає про хворобу, щоб надихати інших боротися.

Найжахливіше – це те, що ти не можеш спілкуватися з іншими людьми. Ти сидиш в чотирьох стінах, не маючи можливості погуляти на сонці. Думаю, найголовніше – щоб тебе підтримували, щоб з тобою спілкувалися,
– сказала Ірина Пуделко.

Перемога над раком неможлива без батьків, адже основний тягар лягає на них. Вони борються за життя найрідніших і не мають посіяти зерно сумніву в дитині.

"Люди, які поступають у відділення, ридають крокодилячими сльозами рівне один день. Тому що розуміють варіантів немає – треба лікуватися", – додала Наталія Пуделко.

Такі діти – справжні переможці, адже лікування – довгий і кропіткий процес.

Тільки через п'ять років можна сказати, що дитина перемогла. Бувають рецидиви, п'ять років батьки знаходяться в напруженні,
– заявив завідуючий відділення нейрохірургії "Охматдит" Павло Плавський.

На святі маленьким переможцям роблять зачіски, розмальовують обличчя, для них ігри, музика і свято. Організатори – благодійний фонд "Таблеточки", який допомагає онкохворим дітям.

В Україні вдається подолати рак половині хворих дітей, у США – 85%. Ті, хто долає хворобу, соромляться свого минулого, бо навіть не всі запрошені погодилися прийти на захід.

"Дехто, у кого дитина перехворіла у малому віці, не говорять їй про це. Діти-підлітки теж цю інформацію приховують від своїх друзів, знайомих, вони про це ніколи не згадують і не хочуть, щоб їх асоціювали з цією хворобою", – розповіла директор департаменту фонду "Таблеточки" Юля Ноговіцина.

Читайте також: Скандал у Дніпрі: медики відмовилися надати допомогу закривавленому чоловіку

Тому цим святом хочуть змінити традицію і наводять приклад Сполучених Штатів. Там щороку відзначають свято тих, хто переміг в боротьбі за життя.