Цьогорічний хадж проходив 14 – 19 червня. Попередньо, йшлося про щонайменше 550 людей загиблих під час нього. Станом на ранок 20 червня ця цифра зросла до 1000.
Дивіться також Не їдьте у жодному разі: ситуація в Греції стає катастрофічною
Мекку цьогоріч могли відвідати майже 2 мільйони осіб
У понеділок температура повітря у Мецці сягнула до 51,8 градуса у тіні. Рідні загиблих у соцмережах підтвердили, що причиною більшості смертей стала саме спека. Частина сімей досі шукають своїх родичів по саудівських лікарнях.
За попередніми підрахунками близько 323 жертви були єгиптянами, 140 – індонезійцями, а інші – тунісцями, йорданцями, іранцями, сенегальцями. Загалом міністерство охорони здоров'я Саудівської Аравії надало допомогу понад 2700 паломникам, які постраждали від спеки.
Хадж – це важке завдання, тому вам доведеться докладати зусиль і виконувати ритуали навіть в умовах спеки та скупченості,
– сказав один із єгипетських паломників.
Люди використовували парасольки, щоб захиститися від сонця. Їх влада Саудівської Аравії попереджала про шалену спеку та просила уникати перебування на вулиці в найспекотніші години з 11:00 до 3:00.
Додамо, що ще у 2019 році світ побачило дослідження Geophysical Research Letters, у якому йдеться про те, що внаслідок підвищення температури в посушливій Саудівській Аравії через зміну клімату паломники, які здійснюють хадж, зіткнуться з "надзвичайною небезпекою".
За останні 30 року у хаджах в Саудівській Аравії сталися сотні смертей. Причинами загибелі людей була тиснява, підпали наметів та інші нещасні випадки.