Повідомляється, що представники організації вже вирушили на Близький Схід. На фоні цього ЦАХАЛ припинив обстрілювати Сектор Гази – для безпечного проведення перемовин.
Дивіться також В очікуванні бурі: чи вдалося Байдену загасити велику пожежу на Близькому Сході
Ймовірне повернення заручників з Гази
ЗМІ Ізраїлю з посиланням на джерела повідомляє, що наразі триває останній етап перемовин щодо звільнення частини заручників з Сектору Гази. До виходу готують близько 50 осіб, які мають подвійне громадянство. Посередництво Катару відіграло вирішальну роль у цій угоді.
Прийняти заручників має Червоний Хрест, який вже вирушив на Близький Схід. Ймовірно, передача полонених відбудеться в районі Хан-Юніс на півдні Сектора Гази. Угоду мають завершити найближчими годинами – якщо не виникне додаткових проблем.
Також повідомляється, що Ізраїль не буде офіційною стороною переговорів про звільнення осіб з подвійним громадянством. Однак задля безпеки полонених та Червоного Хреста, ізраїльська армія припинила нанесення авіаударів по Сектору Гази.
Звільнення полонених ХАМАС
Речник військового крила ХАМАС стверджує, що вони звільнили двох ізраїльських заручників, які утримувалися в Секторі Гази. Там додали, що роблять це з "гуманітарних причин", а посередниками виступили Єгипет та Катар.
У суботу 21 жовтня бойовики вже заявляли про готовність звільнити цих полонених, однак потім списали це нібито на відмову Ізраїлю. Тоді Беньямін Нетаньяху заявив, що не буде реагувати на "пропагандистську брехню ХАМАС".
Офіційні особи Ізраїлю не коментували інформацію звільнення громадян.
Українці на Близькому Сході
- На евакуацію з Сектора Гази очікують 337 українців, однак там знаходиться близько 500 громадян. Не всі зголосилися виїхати з небезпечної території.
- Третій евакуаційний рейс з нашими громадянами вилетів з Ізраїлю 16 жовтня. За даними МЗС, на борту було 74 українці, більшість з яких – жінки та діти. Попередні рейси включали 207 та 155 осіб.
- Згідно зі звітом МВС Ізраїлю, внаслідок нападу ХАМАС на Ізраїль загинули 23 громадяни України. Однак МЗС України спростувало це та заявило, що верифікувало 13 загиблих та 6 зниклих безвісти,