30-річне дослідження, яке є першим у своєму роді, показало, що нещасні люди різного віку мали на 14% більше шансів померти до кінця дослідження, ніж щасливі і позитивно налаштовані учасники, пише DailyMail.

Незалежно від доходу, здоров'я або сімейного стану, люди, які вважали себе дуже щасливими на початку дослідження, набагато частіше переживали тих, хто був не надто щасливий.

Такі висновки були отримані під час вивчення 30 тисяч дорослих. Після опитування учасників фахівці розглянули бази даних смертей, щоб побачити, чи існує який-небудь зв'язок між рівнем щастя і ймовірністю померти в наступні десятиліття.

Першою причиною такого впливу вчені називають високу здатність щасливих людей справлятися зі стрессом.

Друга складова довголітя – велика кількість друзів у людей, що випромінюють щастя.

Одне та інше сприятливо позначається на їх психічному здоров'ї.

У прагненні поліпшити життя громадян політики, насамперед, стурбовані економічною безпекою, запобіганням насильства і антисоціальної поведінки, упускаючи таку важливу складову як щастя, кажуть фахівці.

Гроші, вільні від злочинності квартали і поліпшені програми громадської охорони здоров'я можуть забезпечити безпеку і зниження рівня захворювань, але вони не обов'язково впливають на рівень щастя.

Читайте також: ТОП-7 фактів про спадковість, які ви не знали