Чи можна займатися сексом при онкозахворюваннях

Секс під час онкології / unsplash.com

Секс і важкі захворювання – це тема, про яку говорити соромно, а даремно. Часто ними хворіють молоді люди, які ведуть повноцінне життя. Тому важливо розібратись чи є протипоказання.

Найкраще обговорити будь-які питання про секс і хімієтерапію зі своїм лікарем. Але, в цілому, звичайно можна займатися сексом, проходячи курси хімієтерапія, якщо ви хочете і можете, розповіла лікар-онколог Тетяна Скрипець.

Читайте також: 12 симптомів, які допоможуть розпізнати лейкоз у дитини

Які чинники варто врахувати?

Вид онкологічного захворювання. Якщо діагноз в області онкогінекології, звичайно треба бути дуже обережними. Ніякої самодіяльності, просто поговоріть з лікарем. Наприклад, коли після хірургічного лікування можна відновити статеве життя або коли варто утриматися.

Це помилкова думка, що пацієнт з онкологічним захворюванням не має права на повноцінне життя.

Вид хімієтерапії. Певні препарати та курси хімієтерапії можуть привести до змін в слизовій оболонці піхви, що може збільшити ймовірність її ушкодження. А якщо ще й низькі лейкоцити після хімієтерапії, то це прямий шлях до інфекції. Теж саме стосується і зниження рівня тромбоцитів (можливий ризик кровотеч). Проговоріть цей нюанс з лікарем, як часто необхідно контролювати певні показники крові, щоб захистити себе.

Можливість завагітніти під час терапії. Вагітніти під час хімієтерапії – не рекомендується. Це стосується як і жінок, так і чоловіків, які отримують хімієтерапію. Багато хто вважає, що під час менструації завагітніти не можна. Але це не так.
Тому згадуємо всю інформацію про методи контрацепції.

Чи є бажання займатися сексом? Побічні ефекти хімієтерапії, включаючи вплив на гормональний фон, можуть знизити лібідо. Якщо немає бажання, пам'ятайте, що в інтимних відносинах є щось більше, ніж секс.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук