Чому люди їдять плаценту та чим це небезпечно

712 Читать новость на русском
Чому люди їдять плаценту / unsplash.com

Канадське товариство акушерів і гінекологів випустило застереження про те, що популярна плацентофагія (вживання плаценти) небезпечна для здоров'я.

Використання плаценти або препаратів з неї стає все поширенішим. За даними, отриманими в США, майже третина жінок, чиї пологи пройшли вдома, їли свою плаценту.

Чому люди використовують гомеопатію – читайте тут

Чому люди їдять плаценту? 

Прихильники плацентофагії, як правило, посилаються на те, що деякі ссавці з'їдають плаценту після пологів, і це нібито допомагає зменшити біль, налагодити лактацію, уникнути депресії та анемії. 

Нині не існує жодного високоякісного дослідження, в якому був би знайдений хоч якийсь корисний ефект. Поїдання плаценти не тільки не має результату, але й несе досить реальні ризики.

 
Плацента – що це?
Жіночий орган, в якому формується плід. Плацента забезпечує постійний зв'язок між організмом матері та дитини.

Чим небезпечне поїдання плаценти? 

"Страви" з плаценти можуть сприяти поширенню досить серйозних інфекцій. Американський центр з контролю і запобігання захворювань підтверджує побоювання з приводу безпеки плацентарних препаратів, включаючи інкапсульовані форми.

В плаценті є велика кількість специфічних бактерій, грибків і вірусів. Як приклад можна навести недавній випадок пізнього неонатального сепсису, пов'язаного зі стрептококом групи В у новонародженого, причому результати тестів на цю інфекцію у матері були негативними.

Новонародженому призначили курс антибіотиків, але незабаром після його закінчення немовляті знову знадобилася допомога. Для того, щоб визначити джерело зараження, провели нові аналізи. Вони показали, що в крові дитини виявилися ті ж штами стрептокока групи В, що і в капсулах з висушеної плацентою, які приймала мати.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук