Чому потрібно щодня вживати білкову їжу

739 Читать новость на русском
Продукти, що містять білок
Продукти, що містять білок / Фото з вільних джерел

Білкова їжа присутня практично у всіх лікувальних дієтах, цю їжу не виключають навіть при необхідності схуднути або накачати м’язи.

Білок виконує низку необхідних для людини функцій, пише Cosmo.

Читайте також: 5 найбільш небезпечних дієт

1. Структурна функція

Білок називають головним будівельником організму люди. З білка складаються структури, які виконують роль скелета клітин. Білок потрібен нігтям, волоссю, м’язам та кістковій системі для їх побудови.

Функції білка в організмі
Функції білка в організмі

2. Транспортна функція

Амінокислоти здатні транспортувати необхідні речовини та мікроелементи туди, де вони найбільше потрібні. А якщо в організмі дефіцит білка, то мінерали не зможуть засвоюватися. Також білок здатний відправляти кальцій у нігті та волосся, магній – серце. Завдяки білку в організмі підтримується водний баланс у судинах та тканинах.

3. Регуляторна функція

Білок є у складі гормонів та ферментів, що нормалізують роботу ендокринної та видільної системи. Він регулює активність обміну речовин, процеси росту і розвитку організмів.

Функції білка
Функції білка

4. Захисна функція

Білкові продукти – основні антитіла проти вірусів і бактерій. білки здатні запобігати пошкодженню клітин, органів, проникненню в організм сторонніх сполук.

До слова, назвали продукти. у яких міститься найбільше білка.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук