Науковці знайшли спосіб перемогти небезпечний вид раку

963 Читать новость на русском
Науковці знайшли спосіб перемогти небезпечний рак / mednews.cz

Учені з Єльського центру дослідження раку у США встановили новий метод виникнення рідкісних спадкових форм раку і спосіб з ними боротися.

Науковці встановили, що злоякісні пухлини виникають через порушення процесів відновлення пошкодженої ДНК, пише MedicalXpress.

Читайте також: Вчені знайшли засіб для профілактики раку

Таким чином, дослідники встановили кілька синдромів, які можуть спричинити виникнення раку. Перший синдром – спадковий лейоміоматоз (доброякісне розростання тканин гладком'язових клітин у всіх відділах легень) і нирково-клітинний рак (HLRCC).

Другий синдром пов'язаний з сукцинат-дегідрогеназою (білковий комплекс, розташований у внутрішній мембрані мітохондрій і мембранах багатьох прокаріотів) спадкової парагангліоми (група пухлин, що виникають з клітин ендокринної та нервової систем) і феохромоцитомою (пухлина клітин мозкової речовини наднирників). Два стани підвищують ризик появи пухлин, які можуть бути як доброякісними, так і злоякісними.

При цих захворюваннях клітини спричиняють аномальну кількість метаболітів, що беруть участь у біохімічних процесах конвертації вуглеводів, жирів і білків в енергію.

Науковці знайшли спосіб перемогти небезпечний рак
Науковці знайшли спосіб перемогти небезпечний рак

Проте науковці встановили, що високий рівень метаболітів, у свою чергу, може порушити гомологічну рекомбінацію, яка використовується клітинами для відновлення ДНК.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук