П'ята частина генів людині не потрібна: пояснення

1924 Читать новость на русском
П'ята частина генів людині не потрібна
П'ята частина генів людині не потрібна / blogs.discovermagazine.com

20% людського геному ніяк не проявляють себе – вони взагалі не кодують жоден білок. А деякі гени зовсім втратили здатність кодувати білки.

До такого несподіваного висновку прийшла міжнародна група дослідників, передає 7mednews.

Вони проаналізували три великі бази даних, де зібрані відомості про всю кількість білків, які кодуються геномом людини. Для дослідження науковці використовували набір з 22 тисяч 210 генів.

Читайте також: Створено клітини, які полюватимуть на мікробів

З'ясувалось, що у всіх базах є дані тільки про 19 тисяч 446 ділянок ДНК з кодованими функціями. Проаналізувавши решту генів вчені помітили, що вони взагалі не кодують жоден білок, а 1470 псевдогенів зовсім втратили здатність кодувати білки.

Тобто 20% або ж кожен п'ятий ген можуть виявитися неактивними. Тож для чого вони потрібні людині? На думку науковців, під час еволюції багато функцій здатні вичерпуватися навіть на генетичному рівні. Вони поступаються місцем більш корисним і новим генам, які допоможуть людському організму вижити.

Що таке ген? Це одиниця спадкового матеріалу, що відповідає за формування певної елементарної ознаки. Ген є ділянкою молекули ДНК (відповідає за довготривале зберігання інформації про структуру РНК і білків), що містить інформацію для синтезу РНК.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук