Що таке подагра та як вона виникає

2531 Читать новость на русском
Подагра: причини виникнення
Подагра: причини виникнення / Фото з вільних джерел

Подагра – це поширена форма артриту. Хвороба виникає через підвищення рівня сечової кислоти в крові.

Дослідники з Університету Отаго допомогли схарактеризувати генетичний варіант, який дозволяє зрозуміти, чому деякі люди піддаються ризику подагри, пише журнал Human Molecular Genetics.

Читайте також: Вчені здивували заявою про шлунково-кишковий тракт

Для дослідження вони обрали прозорі ембріони рибки даніо. Вчені спостерігали за тим, коли код перемикається на експресію генів. Фахівці встановили, що ефект генетичного коду в людини проявляється у кишківнику та нирках.

Подагра: причини виникнення
Подагра: причини виникнення

У результаті дослідження вченим вдалося встановити, що подагра виникає через збій гену PDZK1, коли він виділяє велику кількість солі сечової кислоти. Саме її високий рівень спричиняє сильний біль у суглобах та набряки.

Вчені пояснюють, що у геномі людини є десятки областей з сигналом, що підвищують рівень сечової кислоти та ризик подагри.

Це дослідження має вагоме значення для лікування подагри та хвороб нирок.

Подагра: причини виникнення
Подагра: причини виникнення

Симптоми подагри: сильний біль у суглобі, набряк, почервоніння шкіри та її облисіння, блиск.

Переважно біль виникає рано вранці або ж вночі. Подагра на руках та ногах супроводжується подагричними вузлами – тофуси.

Що таке артрит? Це запалення суглоба, що виникає через вплив багатьох причин. Артрит супроводжується припухлістю суглоба, болем, втратою рухливості, що призводить не лише до втрати працездатності, але й до інвалідності.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук