Тривожність як загроза хорошим стосункам батьків і дітей: чому це відбувається та як її побороти

643 Читать новость на русском
Чим тривожність батьків загрожує стосункам з їхніми дітьми: відповідь психолога
Чим тривожність батьків загрожує стосункам з їхніми дітьми: відповідь психолога / The Independent

Деякі люди думають, якщо вони щось не проконтролюють, то розпочнеться страшне, тому за наявності дітей психіка розміщує цю тривожність у питаннях їхньої успішності або поведінки. Однак у взаєминах із чадами це може лише нашкодити. Тому цим особам, перш за все, слід розібратися з собою.

Про це написав психолог Михайло Лабківський у своєму Instagram.

Читайте також: Чому не потрібно робити уроки з дитиною: пояснення психолога

За його словами, батьки є невинними у тому, що досить часто смикають свою дитину та намагаються контролювати її навчання.

"Їм самим важко, у них – тривожність. Їм здається, якщо вони щось не проконтролюють, почнеться, скажімо, прибульці захоплять нашу планету, розпочнуться ядерна війна або навіть революція. Вони не усвідомлюють цього, і психіка їх обманює", – зауважив фахівець.

Водночас він підкреслив, що у таких людей тривожність є, а мети як такої немає.

"Тому психіка змушена розмістити тривожність в якийсь не дуже належній області – до прикладу, у питаннях шкільної успішності спадкоємця. Діти – це взагалі акумулятор наших емоцій, тому тут ви – абсолютно не самотні", – пояснює психолог.

Батьки, діти, тривожність, психологія, здоров'я

Відтак, Михайло Лабківський рекомендує таким батькам не з дитиною та її уроками розбиратися, а зі своєю головою.

Для початку треба зрозуміти та усвідомити, що річ не в ній, не в уроках, а саме у ній, рідній. Що тривожність – це продукт вашої психіки, і до уроків вона не має ніякого стосунку. Одне це усвідомлення часто допомагає вирішити проблему: треба вчасно себе "смикнути", сказати, "агов, мені це тільки здається, піду-но чай поп'ю та подивлюся серіал". Але, якщо це не допомагає, то є інший пункт – записатися до психолога, – підсумував експерт.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Итак, продолжаю тему родителей, детей и уроков (которые, дорогие мои, повторюсь, с детьми делать не надо. От слова «совсем»). ⠀ Мама (или папа) не виноваты, что вот так дёргают чадо и пытаются контролировать его учёбу. Им самим тяжело, у них ТРЕВОЖНОСТЬ. ⠀ Им кажется, что, если они что-то не проконтролируют, начнётся, скажем, инопланетный захват, ядерная война или даже революция. ⠀ Они не осознают этого, и психика их обманывает. Тревожность есть, а цели как таковой нет (если, конечно, зомби пока что в окна к вам не стучатся). Поэтому психика вынуждена разместить тревожность в какой-то не очень подобающей области – например, в вопросах школьной успеваемости наследника. ⠀ Дети – это вообще аккумулятор наших эмоций, поэтому здесь вы совершенно не одиноки. ⠀ Что надо делать? Не с ребёнком и его уроками разбираться, а со своей головой. Для начала надо понять и осознать, что дело не в нём, не в уроках, а именно в ней, родимой. ⠀ Что тревожность – продукт вашей психики, и к урокам она не имеет никакого отношения. Одно это осознание часто помогает решить проблему: надо вовремя себя «дёрнуть», сказать, «эй, мне это только кажется, пойду-ка чай попью и посмотрю сериал». ⠀ Но, если это не помогает, то есть пункт 2: записаться к психологу. Кстати, о тревожности скоро пройдет цикл лекций сразу в нескольких городах: ⠀ -В Москве: 10/10/18 ⠀ -В Санкт-Петербурге 14/10/18 ⠀ -Во Львове 29/10/18 ⠀ -В Харькове 02/11/18 ⠀ Ссылку на билеты вы сможете найти в "Избранном" и в "шапке" профиля. ⠀ О том, почему оценки вообще никакой роли не играют, и как быть с детьми, которые не хотят учиться, я расскажу вам завтра в 20:00 ⠀ #уроки #родители #дети #харьков #психология #лабковский #тревожность

A post shared by Михаил Лабковский (@labkovskiyofficial) on

До слова, тюди також постійно хвилюються про стан свого здоров’я, однак іноді таке надмірне занепокоєння може лише нашкодити.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

Джерело: 24 канал
powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук