Вчені виявили нову небезпеку вживання солі

1100 Читать новость на русском
Вчені виявили нову небезпеку вживання солі
Вчені виявили нову небезпеку вживання солі / unsplash.com

Вживання великої кількості солі може призвести до розвитку розсіяного склерозу.

Навесні 2018 року науковці Імперського коледжу Лондона у Великобританії та Північно-Західного університету в США виявили, що вживання великої кількості солі може бути небезпечно для людей з підвищеним тиском незалежно від того, чи ведуть вони здоровий спосіб життя.

Читайте також: Що станеться, якщо відмовитись від солі

Та вчені з Єльського університету заявили про те, що вживання великої кількості солі є одним з факторів розвитку розсіяного склерозу, повідомляє MedicalXpress.

У новому дослідженні вони спробували зрозуміти, яким чином сіль пов'язана з розвитком цього аутоімунного захворювання.

З'ясувалось, що при підвищеній концентрації солі в організмі в клітинах відбувається активація сигнального шляху Wnt, одним з компонентів якого є білок β-катенин.

Це призводить до порушення роботи регуляторних Т-клітин, які виробляють цитокіни інтерферон-гамма та інтерлейкін-10. Дисбаланс у цих цитокинах призводить до запальних процесів, що вражає центральну нервову систему.

Вживання великої кількості солі може призвести до розвитку розсіяного склерозу

Вживання великої кількості солі може призвести до розвитку розсіяного склерозу

 
Розсійяний склероз - що це?
Це хронічне запальне захворювання центральної нервової системи, при якому власні імунні клітини організму хворого атакують мієлін ("ізолююча оболонка", яка оточує нервові волокна). Мієлінова оболонка відіграє вирішальну роль в роботі центральної нервової системи.  

Нагадаємо, за даними Інституту медицини, людині потрібно близько 15 грамів солі в день, а зі слів канадських вчених норма споживання солі повинна не перевищувати 4,7 грама в день.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук