Чому виникають викидні

Причини викиднів – як визначити викидень на ранніх стадіях
Викидень: причини / pixabay.com

Статистика стверджує, що в залежності від країни, де проходить вагітність, викидень трапляється в середньому у 10-20% жінок. Але це тільки ті випадки вагітності, про які було відомо жінці.

Виявляється, фактично жінки вагітніють приблизно втричі частіше, ніж помічають, але у двох третинах випадків вагітність переривається природним шляхом на ранній стадії.

Читайте також: Завмерла вагітність: причини та як розпізнати

Як не сумно, викидень – це найчастіший результат запліднення. Це один з двох природних варіантів розвитку подій в процесі розмноження людини.

Проте, вчені попереджають, що причиною раннього викидня можуть стати не тільки нежиттєздатність ембріона, а й стрес або надмірні фізичні навантаження жінки в перші тижні після зачаття. Та й в наступні тижні вагітності перенапружуватися не варто.

Найчастіші причини викидня 

1. Генетичні фактори – складають 3-6%.

2. Анатомічні фактори – 10-16%.

3. Вроджені аномалії розвитку матки (повне подвоєння матки, дворога, сідлоподібна, однорога матка, часткова або повна внутрішньоматкова перегородка), набуті анатомічні дефекти, внутрішньоматкові синехії (синдром Ашермана), субмукозна міома матки.

4. Ендокринні фактори – від 8 до 20%. Найчастіше це: недостатність лютеїнової фази (НЛФ), гіперсекреція ЛГ, гіперандрогенія,
дисфункція щитоподібної залози, цукровий діабет.

5. Імунологічні фактори – до 80%. ️Антифосфоліпідний синдром. Наявність у подружжя підвищеної кількості (понад 3) загальних антигенів системи головного комплексу гістосумісності (часто при родинних шлюбах), низький рівень блокуючих чинників в сироватці матері.

6. Інфекційні чинники. Більш характерні для пізніх викиднів і передчасних пологів. Але і на ранніх етапах може послужити причиною викидня внаслідок хронічного ендометриту.

Як розрізнити викидень

Під час викидня можлива поява болю в нижній ділянці живота, які нерідко віддають в поперековий відділ. Спостерігаються переймоподібні тупі болі, погіршення самопочуття, слабкість, нудота, запаморочення. Наявність таких симптомів зовсім не обов’язково свідчить про викидень, але при їх появі краще негайно звернутися до лікаря.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

Джерело: Здоров'я 24
powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук