Встановили новий ключовий фактор тривалості життя

Тривалість життя залежить від рівня освіченості людини / Unsplash

Вчені провели 30-річне дослідження, яке свідчить про те, що рівень освіченості є ключовим фактором тривалості життя. А от дохід чи расова приналежність не мають такого впливу. Смертність була вищою у 2,5 раза серед осіб без вищої освіти, ніж у тих, хто її отримав.

Фахівці Єльського університету й Університету Алабами в Бірмінгемі з'ясували, як на очікувану тривалість життя впливають рівень освіти та расова приналежність.

Читайте також: Скільки насправді повинна жити людина: відповідь вчених

Як проходив експеримент

Дослідники проаналізували дані понад 5 тисячі жителів чотирьох міст США. Учасники на моменту старту експерименту були трохи старше двадцяти. Відтоді 395 з них померли.

Аналіз результатів дослідження показав, що смертність серед чорношкірих учасників експерименту склала 9% у порівняні з 6% серед білих. Причини смерті були різними. Чорношкірі чоловіки у ранньому віці частіше вмирали через вбивства, а білі – через СНІД.

Однак, головною причиною смерті в обох групах стали серцево-судинні захворювання і рак.

І хоч раса впливала на рівень смертності, надійнішим предиктором тривалості життя виявився рівень освіти. Серед людей без вищої освіти смертність склала 13%, у той час як серед тих, хто її мав – 5%.

До того ж, коли дані про колір шкіри і освіченості поєднали, расові відмінності в смертності значно зменшилися.
Зокрема, серед учасників без вищої освіти померли 13.5% чорношкірих і 13,2 білошкірих.

Рівень освіченості краще всього передбачав ймовірну тривалість життя навіть після того, як дослідники враховували їх дохід.
Автори сподіваються, що такі висновки стимулюватимуть політиків забезпечувати населення доступом до належної освіти.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Коментарі
Залиште відгук