Про це розповів головний лікар Київського міського центру здоров'я, кандидат медичних наук Отто Стойка, передає "Укрінформ".

Читайте також: Як позбутися метеозалежності: рекомендації фахівців

"Третина людства є чутливою до змін у природі, тобто є метеочутливими. Якщо брати людей із хронічними хворобами, серцево-судинними хворобами, діабетом та іншими, серед них – 80% метеочутливі. Дощова погода, що знижує тонус людини, відсутність достатньої кількості сонячного світла є чинниками, що так чи інакше впливають на організм. Магнітні бурі та зміни у природі, погодні зміни насамперед впливають на стан нервової системи: людина відчуває запаморочення, нервозність, не може зосередитися, з'являється тривожність", – розповів лікар.

Він зауважив, що тим, хто має підвищені показники артеріального тиску, слід приймати заспокійливі засоби та препарати для зниження тиску, які рекомендує сімейний лікар.

Уникнути впливу природи та зміни тиску допоможуть заспокійливі збори, можна прийняти корвалол чи корвалмент та лягти на півгодини. Розслабитися і це вже нормалізує тиск. Допоможуть і дихальні вправи. Люди, які мають знижений артеріальний тиск, крім міцного чаю та кави, можуть прийняти настоянку елеутерокока. Але його слід приймати час від часу: при магнітних бурях, низькому тонусі, зміні погоди,
– порадив Стойка.

Проте, він зазначив, що у період вживання елеутерококу треба контролювати свій артеріальний тиск, бо він може різко підвищитися.

Окрім того, головний лікар Київського міського центру здоров'я наголосив, що ефективно полегшує стан метеочутливих людей свіже повітря.


Магнітні бурі впливають на стан нервової системи у людини

Водночас він зазначив, що якщо спостерігається головний біль, слід обов’язково звернутися до лікаря.

"Якщо це головний біль "на погоду", я би радив звернути увагу на сон. Він – і ліки, і показник здоров'я", – зазначив Стойка.

Медик також порадив людям з тривожними розладами привчитися засинати в один і той же час, не завантажувати себе негативною інформацією, а за годину перед сном випити заспокійливого чаю.

"Це вже нормалізує нервову систему. Якщо якісний сон – людині буде легше себе підняти з ліжка. Зранку потрібно себе активізувати: зробіть фізичні вправи, хоча б 30-40 разів присядьте та відіжміться, по декілька підходів, прийміть контрастний душ. Зміцнюйте свій організм. Що більше резервів буде в організму, то легше людині буде адаптуватися до змін у природі", - наголосив Стойка.

Нагадаємо, раніше 24 Канал повідомляв, що магнітні бурі у жовтні 2018 року будуть доволі інтенсивними. Три магнітні бурі першого рівня очікуються 7, 10 і 19 жовтня. 8 жовтня Землю накриє потужна магнітна буря другого рівня. Окрім того, 2, 11, 18 і 20 жовтня люди можуть також відчувати вплив магнітних збурень.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.