Як перегляд серіалів впливає на мозок

974 Читать новость на русском
Як перегляд серіалів впливає на мозок
Як перегляд серіалів впливає на мозок / uamodna.com

Серіальна залежність – хвороба XXI століття, адже перегляд серіалів став доступний не тільки по телебаченню, а й онлайн. А найпоширенішим прийомом, що змушує людей їх дивитись – це відкритий фінал кожної серії.

Зазвичай серії закінчуються на найцікавішому, аби глядач з нетерпінням чекав наступної серії або ж дивляться онлайн весь сезон, передає Zhyvyaktyvno.

Читайте також: Чи корисно медитувати: цікаві факти

Зі слів психолога і дослідника медіа Ратгерського університету Роберта Кьюбі, все що відбувається на екрані (рухи, жести, зміна кадрів і планів), включає орієнтовний рефлекс – сукупність реакцій організму на нові подразники.

Цей рефлекс призначений захищати людину від нападу хижаків. Якщо в серіалі відбувається сцена битви, або один з героїв направляє зброю на іншого, то тіло і мозок реагують так, що наче вам особисто загрожує небезпека – судини головного мозку розширюються, м’язи напружуються.

Перегляд серіалів включає орієнтовний рефлекс (сукупність реакцій організму на нові подразники)

Перегляд серіалів включає орієнтовний рефлекс (сукупність реакцій організму на нові подразники)

Так людина переходить у режим спостереження за тим, що відбувається. Відповідно, відірватися від екрана стає фізично неможливо. Захоплюючі сюжетні повороти та досить швидкої зміни кадрів – так запускають орієнтовний рефлекс глядачів.

Ще одна фізіологічна причина серіальної залежності – задоволення від перегляду. Через 30 секунд після початку нової серії мозок переходить в режим альфа-хвиль, які проявляються, коли ми перебуваємо в спокої. Права півкуля мозку, що відповідає за емоції, починає працювати активніше за ліву, що відповідає за логіку, і відбувається викиду ендорфінів (гормонів задоволення).

З психологічної точки зору, люди дивляться серіали, бо їм не вистачає яскравих подій в реальному житті.

Людина, яка дивиться один серіал за іншим, швидше за все відчуває дефіцит повноцінних відносин у житті, або перебуває в депресивному стані. Залежність від серіалів можна прирівняти до переїдання, або алкоголізму,
– зазначають дослідники Техаського університету.

Як перегляд серіалів впливає на мозок

Ще одна причина серіальної залежності – задоволення від перегляду

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук