Які слова найчастіше використовують люди хворі на депресію

Які слова використовують люди з депресією / pixabay.com

Прикметники "самотній", "жалюгідний" і "нещасний", а також прислівники з негативним забарвленням нікого не здивували. Однак з'ясувалося, що люди з симптомами депресії частіше за інших вживають займенники першої особи: "я", "мене", "мені". Займенники "ти", "вони", "він" і "вона" вживають набагато рідше.

Пісні Курта Кобейна, вірші Сільвії Плат і 6400 записів на 63 форумах присвячених депресії допомогли британським вченим з'ясувати, які слова характерні для мови людей, що живуть з депресією. Дослідження опубліковане в Clinical Psychological Science.

Читайте також: Самотність дуже негативно впливає на мозок: пояснення науковців

Так в мові хворих людей виражається румінація (зацикленість на особистих проблемах) і соціальна ізоляція. Психологам належить зрозуміти, є це причиною депресії або її наслідком.

депресія
Люди хворі на депресію часто вживають слова з абсолютним значенням

Ще однією ознакою депресії вчені вважають слова, що передають абсолютні значення або ймовірності, наприклад "завжди", "нічого" або "повністю". На онлайн-майданчиках, присвячених психічним розладам, таких слів на 50% більше, ніж на звичайних сайтах, а на форумах по боротьбі з суїцидальними думками – на всі 80%.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук