Літо, що минуло, було украй неспокійним для України: безперервні денні та нічні обстріли позицій ЗСУ, численні порушення перемир'я бойовиками. Масла у вогонь підлили і спільні військові навчання Росії та Білорусі "Захід-2017", які посилили побоювання щодо відкритого нападу, пише для The New York Times директор Центру дипломатії і глобальної активності Пенна-Байдена Ентоні Дж. Блінкен.

Читайте також: Навіщо Україні зброя США: пояснення українських військових

"Після вторгнення в Україну три з половиною роки тому президент Росії Володимир Путін створив тактичний реостат, що дозволяє за бажанням підсилити, а потім послабити збройний конфлікт, коли Сполучені Штати і Європа дадуть відсіч. Таким чином він сподівається тримати Україну в дестабілізуючому стані, підігріваючи невдоволення її жителів нездатністю Києва покінчити з окупацією", – зауважує аналітик.

Хоч адміністрація Дональда Трампа і дала Росії зрозуміти, що санкції, накладені на неї, не зникнуть, доки Путін не піде з Донбасу, все ж "справжнім знаком оклику" в українському питанні стала б різка зміна курсу США задля підтримки України, яка полягає у негайному наданні Києву оборонного озброєння летальної дії, особливо протитанкових ракет, стверджує автор.

Перешкодити Путіну відкусити ще один шматок України могло б усвідомлення того, що при цьому його війська зазнають серйозних втрат. Канцлер Ангела Меркель, яка свого часу була головним противником постачання в Україну летальної зброї, тепер підтримує це рішення. Коли слухаєш брехню Путіна рік за роком, це призводить до такого ефекту. Надання Україні оборонних озброєнь – це ідея, час якої настав,
– запевняє Блінкен.

Читайте також: Захисне озброєння для України – моральний удар для Путіна, – експерт