Про це сайту "24" розповів директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.
Як підкреслює політолог, добре, що цей тендер Держдеп США оголосив до зустрічі спецпредставника США по Україні Курта Волкера з помічником Путіна Сурковим.
Читайте також: Зброя для України: про ризики і доцільність надання озброєння нашій країні
"Відмінність республіканців – вони дійсно динамічні політики. Республіканці не говорять: ми стурбовані, будемо стежити за ситуацією, а рухаються вперед. А головний месидж, який Путін сказав передати Волкеру – ненадання Україні зброї. Можливо, тому ця зустріч і переноситься. Росії вже немає що казати", – говорить Давидюк.
Крім того, наголошує політолог, у Росії через війну відбувається соціальне нагнітання. Ті, хто був на війні на Донбасі, дуже незадоволені ставленням до себе з боку влади. Тому надання захисного озброєння – моральний удар для Москви, оскільки такої зброї в Росії може і не бути. Це, підкреслює Давидюк, змусить Росію двічі подумати, ніж щось робити на Донбасі.
Хоча, на переконання політолога, важливо, щоб оборонна як нелетальна, так і летальна зброя не призвела до нової фази війни.
Кроки США – стратегічна підтримка України. І, якщо Путін це не зрозуміє, то наступний крок України буде рух в бік НАТО. Тому що політика Путіна призводить до того, що весь регіон шукає інший центр впливу, розуміючи агресивність Росії. Першими, хто б хотів сьогодні вступити в НАТО – Білорусь і Казахстан, тільки вони бояться про це сказати. А в Путіна вже немає впливу так званої м’якої сили в Україні, а всю свою військову міць він уже продемонстрував, і це ні до чого не призвело,
– підкреслив Микола Давидюк.
Нагадаємо, тендер на постачання Україні захисного спорядження оголосив Державний департамент США. Раніше як повідомляв The Wall Street Journal, Пентагон та Держдепартамент США вже мають готовий план надання Україні летальної зброї. Мова йде про поставки протитанкових ракетних комплексів Javelin та надання протиповітряного озброєння.