Таку думку висловив політолог, професор Інституту досліджень миру (Осло) Павло Баєв у блозі на НВ.
"Росія почала вторгнення в Сирію в кінці вересня 2015 року, відразу після виступу Путіна на Генеральній асамблеї ООН. На перший погляд сирійська кампанія Москви здається квапливою імпровізацією; не виникає відчуття розумного планування або обережної оцінки ризиків. Тим не менш, ця інтервенція була підготовлена попередніми експериментами і традицією Москви використовувати військову міць як інструмент політики. Парадоксальним чином, інтервенція відзначає як продовження політики Росії на Близькому Сході, заснованої на маніпулюванні конфліктами, так і відмова від обережного маневрування, метою якого було використання помилок США. В ухваленні рішень щодо цього ризикового підприємства, Москва керувалася комбінацією прагматичних розрахунків і емоційних реакцій", — пише політолог.
Баєв також прогнозує, що Росія зіткнеться з рядом серйозних проблем.
Складно сказати, що стане наступною проблемою російської інтервенції — випадкове повітряне зіткнення, крах із технічних причин або теракт, оскільки ймовірність всіх трьох подій дуже висока. Але зрозуміло інше — відповідь Москви буде напевно спрямований не туди, буде непропорційним і набагато перевищить межу допустимого ризику,
— вважає він.
За словами експерта, дії Кремля активізують ісламських радикалів.
"Російська інтервенція веде до зростання невдоволення в різних сирійських громадах, таким чином, збільшуючи поле для вербування терористичних та екстремістських мереж. Вона також створює приводи до приєднання до таких мереж усередині Росії, в першу чергу — на Північному Кавказі. Погано спланована інтервенція не тільки створить проблеми РФ, а й буде підбадьорювати ісламських радикалів, таким чином посилюючи тих, хто поширює хаос і жорстокість на Близькому Сході", — вважає Баєв.
Читайте також: Путін хоче забути про "Новоросію", — експерт