Така система очищення агломераційних газів дозволить знизити на 90% викиди пилу і на 43% викиди оксидів сірки. Італійська компанія Termokimik Corporation поставила для проекту устаткування і необхідні технології. Загальні інвестиції Групи Метінвест в реконструкцію аглофабрики становлять 220 млн доларів. Про це йдеться на сайті Групи Метінвест.

У квітні вже завершено важливий етап проекту, вже запущений фільтр рукавного типу. Після завершення наладки і тестування систему переведуть в режим промислової експлуатації.

"Метінвест за минулий рік забезпечив більше 10% всіх промислових інвестицій нашої країни. Компанія дає приклад усім, що потрібно інвестувати в економіку і екологічні проекти. Якщо вітчизняні інвестори не будуть розвивати в нашу країну, західні не прийдуть ніколи", – сказав народний депутат України Вадим Новинський.

Реконструкція аглофабрики ММК імені Ілліча стартувала в 2015 році. Протягом трьох останніх років відбувся капітальний ремонт 8 з 20 агломашин. А вже до кінця 2020 року всі 12 агломашин підключать до нових систем очищення.

"У нас є чітка програма екологічної модернізації наших підприємств у Маріуполі, яку ми розробили разом з місцевою владою і громадою. До 2020-2021 року ми по більшості наших об'єктів будемо на рівні кращих світових стандартів щодо викидів. В Україні робиться безліч частково екологічних проектів, але проектів такого масштабу як реконструкція аглофабрики комбінату імені Ілліча, спрямованих виключно на екологію, більше немає. Ми хочемо, щоб маріупольці з задоволенням жили в цьому місті, працювали і ростили своїх дітей. Щоб процвітали і підприємства, і Маріуполь", – розповів Юрій Риженков, генеральний директор Групи Метінвест.

Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко вважає, що повна реалізація проекту екологічної модернізації аглофабрики дозволить скоротити викиди пилу в атмосферу на 90%. При цьому аглофабрика буде працювати, забезпечувати Маріуполь робочими місцями, маріупольців – гідною заробітною платою, а міський бюджет наповнить податками.