Однак за повідомленнями державних ЗМІ Ірану, є низка категорій ув'язнених, які не підпадають під амністію. Наприклад ті, кого режим засудив до страти.
Цікаво Завдали ударів з 4 боків: чи був завод з виробництва Shahed-136 ціллю атаки по Ірану
Хто не підпадає під амністію
Найперше, державні іранські ЗМІ повідомили, що під амністію не підпадатимуть численні ув'язнені, у яких є подвійне громадянство. Крім того, засуджені до смертної кари за участь у протестах так само не підпадають під оголошену амністію. Хаменеї також не збирається реабілітовувати щонайменше 4 осіб, яких уже стратили через повішання.
Також під амністію не підпадають ті, кого звинувачують у шпигунстві, в участі у ворожих країні групах, в умисному вбивстві й завданні тілесних ушкоджень та знищенні державного майна.
Однак для амністії ув'язнені повинні розкаятися та письмово підтвердити, що більше не скоюватимуть порушень, за які були ув'язнені, у майбутньому.
Варто відзначити, що за даними інформаційного агентства активістів HRANA, за час протестів в Ірані затримали близько 20 000 осіб. Правозахисні організації зазначають, що близько 500 людей вбили під час сутичок, серед них 70 неповнолітніх. Крім того, 4 ув'язнених уже були страчені, однак смертний вирок загрожує ще щонайменше сотні осіб.
Нагадаємо, що протести в Ірані спалахнули після вбивства 22-річної Махси Аміні представниками поліції моральності за нібито неправильне носіння хіджабу. Мітинги переросли у сутички з силовиками у низці регіонів країни. Однак після масових затримань та перших страт протести стали менш масштабними.