Таке захоплення отримало назву кастомайзинг. Воно полягає в тому, щоб узяти готову річ, що й так функціонує, і переробити її на стільки, на скільки дозволить фантазія і гаманець.

Читайте також: Київський мотозавод – легендарне підприємство, яке перевершило рекорд Harley-Davidson

Наразі харківській компанії ІСМ немає рівних. Щороку команда веде 5-7 проектів і останнім часом усе гучніше заявляє про себе на міжнародних змаганнях. Звісно, працювати з Harley-Davidson – особливе задоволення. Так у харківській майстерні з'явились мотоцикли The First, згодом – Fetish. Утім, справжню славу українцям принесли якраз кастом-версії радянських двоколісних.

Мотоцикл The First

От, скажімо, "Іж Юпітер-4" 82-го року випуску. Ось так виглядає оригінальна модель.

А так – після кількох місяців роботи.

Команда використовувала запчастини тієї епохи, але разом з тим 80% деталей виготовили самостійно. Це і трьохциліндровий бак, вигнута вихлопна система, підвіска та сидіння. Саморобний двигун збільшив потужність з первинних 28 кінських сил до 50-ти.

Мотоцикл вийшов настільки оригінальним, що посів перше місце на Чемпіонаті світу в німецькому місті Кельн. Судді та мотоексперти, а їх було 120 осіб, відзначили технічну складність, цікаву кольорову гаму та увагу до деталей.

Ця перемога стала хорошим сигналом, що у світі цікавляться нашою мототехнікою і рано відправляти на металобрухт старі моделі.

Читайте також: "Козак-2" – єдиний український бронеавтомобіль, що пройшов процедуру дослідного підриву

Окрилені таким успіхом, ІСМ на чолі з Ярославом Лутицьким взялися за ще амбітніший план – удосконалити радянський "ІЖ- 49" 1953 року та встановити рекорд швидкості на озері Бонневіль.

Звісно, харків'яни попрацювали над зовнішнім виглядом, "Інспіріум" стилізували під 30-50-ті роки минулого століття. Але для рекорду потрібно було надати сили. Чоловікам вдалося зменшити вагу 160-кілограмового байка на 35 кілограмів, при цьому потужність виросла з 10-ти до 50-ти кінських сил.

"Інспіріум" від ІСМ

У серпні 2017 команда прибула на озеро Бонневіль і у класі вінтажних перегонових мотоциклів виборола перше місце.

Харків'яни сподіваються, що кастомайзинг набиратиме обертів в Україні, а їхні досягнення надихатимуть інших українців кидати виклик західним конкурентам.