Відповідне рішення ухвалили самі громадяни країни під час референдуму. Його ініціаторкою стала прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен. І все тому, що Росія напала на Україну.
Читайте також "Газпром" припинив поставку газу Данії та німецькій Shell Energy за відмову платити в рублях
Більшість громадян Данії проголосували "За"
Дані екзитполу, проведеного телеканалом TV2, продемонстрували, що за приєднання виступили 66,3% данців. Не надто сильно відрізняється цифра телеканалу DR, який організував опитування. Вона вказує, що відповідне бажання є у 65,3% тих, хто прийшов на дільниці, щоб віддати свій голос. Це не остаточні результати, але вони вже дозволили привітати країну з ухваленням відповідного рішення.
Данію вже поспішили привітати, зокрема, верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн і міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.
Жозеп Боррель привітав уряд, а також народ Данії з ухваленням історичного рішення.
Ще один важливий і своєчасний крок до міцного ЄС із ще сильнішою спільною політикою безпеки й оборони,
– написав він.
Урсула фон дер Ляєн підкреслила, що ЄС сильний, коли всі разом. Вона також додала, що вітає данський народ, який продемонстрував відданість спільній безпеці.
"Експертиза Данії в галузі оборони дуже цінується. Я переконана, що і Данія, і ЄС виграють від цього рішення", – наголосила вона.
Анналена Бербок зазначила, що Данія ухвалила рішення, яке зробить Європу ще ближчою. Вона наголосила на тому, що посилення спільної політики безпеки й оборони – відповідь російській агресії на території України.
Кожен крок, який робить кожен із нас, робить нас сильнішими перед обличчям цих тектонічних зрушень,
– заявила міністерка.
Зауважимо, що приєднання до оборонної політики ЄС – не єдиний рішучий крок з боку Данії. Також прем'єр-міністерка країни запропонувала збільшити витрати на оборону держави. Мовиться про 2% від ВВП. Такою є вимога для всіх членів НАТО до 2033 року.
Упродовж останніх трьох місяців у всьому світі побачили справжнє обличчя зла. Тож повинні протистояти йому спільно. Так, наприклад, Швеція та Фінляндія вирішили стати членами НАТО.
Подали заявки на членство в один день
Як Швеція, так і Фінляндія подали заявки на членство у НАТО 18 травня. Відповідне рішення вони ухвалили, щоб запобігти можливій збройній агресії з боку Росії.
Відповідно, бажання Володимира Путіна не збільшувати кількість країн-членів Альянсу обернулося проти нього. Він сам налаштував проти себе весь світ. А НАТО, його ж руками, невдовзі поповниться тепер двома новими державами. І не виключено, що ця кількість зростатиме й надалі.
Варте уваги – Байден оголосив про нову допомогу для України: дивіться відео