Після півтора року служби "на передовій" в автомобіль, де знаходилися він та його товариші, влучила ракета, запущена окупантами. Його дружина Ольга Гринченко поділилася із ведучим 24 Каналу Владиславом Новіковим, як вони переживали переломний момент у своїй родині після травми чоловіка.
Радимо прочитати Наосліп повз за допомогою: відверте інтерв'ю з бійцем після поранення та його дружиною
Про поранення повідомив побратим
Ольга Гринченко розповіла, що повідомлення про поранення Олега стало величезним шоком для неї. Вона розуміла, що вже тривалий час чоловік перебуває в активних бойових діях, що він не далеко від лінії фронту, а саме на ній. Вона розуміла, що може трапитися будь-яка подія. Їй допомагало читання. Жінка знаходила багато інформації про психологічну самодопомогу.
"Наприклад, той факт, що в нашій країні вже багато людей з інвалідністю, і ми самі мусимо змінювати ставлення до поранених і до людей з інвалідністю в такому форматі, щоб переходити від жалю до того, що ми це все витримаємо, все можна покращити, якщо є життя, це найголовніше", – сказала Ольга Гринченко.
Того дня, коли Олега поранили, вона з дочкою була у приємному очікуванні, адже чекали його додому через кілька днів. У воїна планувалось якесь навчання чи коротка відпустка. Вони не бачилися з березня.
Утім, неочікуванно зателефонував друг-військовий, який повідомив Ользі про те, що її чоловік отримав поранення. Він сказав дружині, що він самостійно зміг вийти та його вже везуть в лікарню Мечникова.
Цікаво Дім, який окупували першим․ Історії кримчанок, життя яких назавжди змінилось 10 років тому
Жінка розуміла, що раз Олег знайшов в собі сили вийти з місця події, і його вже везуть, аби надати професійну медичну допомогу, є дуже-дуже великі шанси, що життя врятують й все буде максимально відновлено.
Звістка стала справжнім шоком
За словами Ольги Гринченко, до такого можна готуватися, але неможливо підготуватися. Це був шок, страх та великий стрес. Але те, що вона досить швидко змогла приїхати до Олега в лікарню, і в цей же день побачити його, це надало більше впевненості. Дружина змогла перейти зі стану шоку в стан розв'язання питань щодо його здоров'я.
Кілька днів я не могла фізично з кимось спілкуватися, окрім близького когось із друзів, буквально це 3 – 4 людини. Я розуміла, що всі хотітимуть підтримати нас, але на той час я просто фізично не могла розмовляти, мені треба було цей процес пройти самій. І навіть я просила, щоб мені писали, це було легше, ніж розмовляти телефоном,
– наголосила Ольга.
Якщо є життя – інше можна покращити
Після лікарні Мечникова, хоч Олег був у реанімації, але в нього був стабільний стан, через добу його перевезли на Вінниччину в обласну лікарню. Там дуже потужне опікове відділення, а саме з його пораненням треба було лікувати опіки. Того ж дня Ольга з дочкою приїхали до нього. Дружина весь час була поруч, що з кожним днем давало сили.
Не пропустіть Найбільш недооцінене військо: чому Україна опустилася на 18 місце найсильніших армій світу
"Ми бачили просто на власні очі, що наскільки в нас класні, круті лікарі, наскільки вони професійні, і наскільки вони реально роблять все можливе і неможливе для того, щоб відновити здоров'я", – зазначила Ольга Гринченко.
До того ж, у сім'ї була внутрішня впевненість, тому що, знаючи характер одне одного, вони розуміли – якщо життя є, все інше вони зможуть покращити.
Останні новини з фронту: коротко
- На Куп'янському напрямку окупанти здійснили 4 атаки в районі населеного пункту Табаївка Харківської області, успіху не мали.
- На Лиманському відтинку Сили оборони відбили 8 атак агресора в районах населених пунктів Терни та Ямполівка Донецької області.
- На Бахмутському напрямку ЗСУ відбили 15 атак противника в районах населених пунктів Богданівка, Іванівське, Кліщіївка та Андріївка.
- На Авдіївському відтинку відбито 14 атак в районах населених пунктів Бердичі, Орлівка, Тоненьке та Невельське Донецької області.