Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) проаналізували істерику російських пропагандистів, які намагаються воскресити командувача Чорноморського флоту Соколова.

Дивіться також Віддавав накази про ракетні удари по Україні: що відомо про ліквідованого адмірала Соколова

Кремль і міноборони не підтвердили, що Соколов живий

Експерти підкреслюють, що російські ЗМІ продовжують публікувати непереконливі "докази" того, що командувач Чорноморського флоту адмірал Віктор Соколов живий.

Зокрема, одне з пропагандистських видань опублікувало інтерв'ю із Соколовим 27 вересня. Однак експерти ISW наразі не готові дати оцінку достовірності відеозапису або дати його зйомки.

Кремль і міністерство оборони Росії зберігають характерну мовчанку з цього приводу і прямо не підтвердили, що Соколов живий,
– мовиться у звіті ISW.

Що відомо про смерть Соколова

  • Після того, як Україна 22 вересня завдала удару по штабу Чорноморського флоту Росії, українські військові повідомили про ліквідацію адмірала Соколова та ще багатьох російських офіцерів.
  • У відповідь російські пропагандисти опублікували відео з нібито живим командувачем. Українські військові заявили, що уточнюють інформацію про смерть Соколова.
  • У Білому домі повідомили, що знають про відео пропагандистів із Соколовим і заявили, що ще рано робити висновки.
  • Глава Міноборони України Рустем Умєров в інтерв'ю Крістіан Аманпур із CNN не підтвердив і не спростував факт загибелі Соколова. Однак він сказав, що якщо Соколов помер, "це хороша новина для всіх".
  • Рух спротиву на окупованих територіях "Атеш" повідомив цікаві деталі щодо Соколова. Зокрема, ставленик Росії в окупованому Севастополі Міхаїл Развожаєв довів розпорядження Москви про необхідність поширювати чутки, що Соколов вступив у змову із Силами оборони України для знищення свого штабу.