Заступник начальника Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування і соціальної підтримки, начальник сектору мобілізаційно-оборонної роботи Роман Боднар розповів, що в "Оберіг" надходять дані з різних реєстрів, та поки не зі всіх.
Дивіться також Від повістки – до "полігону": як відбувається процес мобілізації в Україні покроково
Скільки військовозобов'язаних на Франківщині у розшуку
Усі ці люди офіційно перебувають у розшуку поліції. Осіб, які є в цій базі, поліція має право примусово доставляти до ТЦК в порядку адміністративного затримання,
– розповів Роман Боднар.
За його словами, доступ до цієї бази є тільки у представників ТЦК та СП та у прикордонників.
Людина потрапляє у базу тільки у тому випадку, якщо не прибула по повістці, не повідомила передбачені законом дані, тобто ухилилася від призову. Тоді щодо неї ставлять помітку, що вона в розшуку.
Таких осіб, станом на грудень 2023 року у нас в області було 36 тисяч. За поточний рік в цю базу внесли ще три тисячі громадян. Всі ці люди офіційно знаходяться у розшуку. Тому не треба дивуватися, коли когось з військовозобов'язаних зупинили на вулиці, перевірили по базі "Оберіг" і відразу примусово доставили до ТЦК. Бо від початку війни тих, хто отримав повістку, не прибув до нас і думає, що його ніхто не буде шукати, дуже багато,
– заявив Роман Боднар.
За його словами, військовозобов'язаного, який має трьох неповнолітніх дітей, можуть не пропустити через кордон тому, що він перебуває у розшуку. Туди його додали тому, що не уточнив дані. Тоді прикордонники можуть повернути батька 3 дітей, щоб уточнив дані в ТЦК та СП.
Роман Боднар додав, що наразі в Україні обов'язкова явка до ТЦК за викликом.
Попри це, військкомат змушений залучати 70-80% особового складу до мобілізаційних заходів. Зокрема, щоб поповнити частини, які зараз виконують бойові завдання на передовій.
Дивіться також Цей рік буде роком мобілізації, – нардеп відповів, коли ухвалять законопроєкт про мобілізацію
В Україні готують новий закон про мобілізацію
- Верховна Рада у першому читанні проголосувала за новий закон про мобілізацію. Згодом нардепи надіслали у Комітет понад 4 правок. Їх почали розглядати 27 лютого 2024 року.
- Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки вже завершив розгляд усіх 4269 правок до законопроєкту.