Перед тим як піти в похід, козачий отаман проводить своєрідний ритуал успіху – показує шаблю, яка супроводжуватиме його в поході.

Читайте також: 72-річний француз перетнув Атлантику у бочці: неймовірна історія

Козацьку чайку побудували за старовинними кресленнями у Запоріжжі п'ять років тому. Учасник того процесу історик Петро Бойко зауважив, що майстрам вдалося поєднати історію із сучасністю.

Під час будівництва намагалися використовувати ті ж самі матеріали, з яких насправді робили козацькі чайки. Проте судно таки дообладнали, аби воно стало більш безпечним для людей,
– сказав історик Петро Бойко.

З нововведень – чайка має помпи для відкачування води та рятувальні жилети, яких не було у давніх козаків. Учасники походу завантажили на борт чимало речей, якими предки також не користувалися. Козацький отаман Костянтин Рижов зауважив, що під час походу козаки будуть ночувати на берегах і проводити заняття з опанування козацької зброї.

Козаки вирушили у похід
Козаки вирушили у похід

Дорогою від Запоріжжя до Херсонщини козаки хочуть вклонитися святиням на правому березі Дніпра – могилам кошових отаманів Івана Сірка і Костя Гордієнка. Загалом похід січовиків триватиме до 2 травня.