Про те, як змінилася ситуація на фронті за тиждень з 4 по 11 березня, читайте в матеріалі 24 Каналу. Свій огляд проводимо за даними карти DeepStateMAP.
Зверніть увагу Реалії війни проти пропаганди: Росія має проблеми з дронами та новобранцями в районі Авдіївки
Просування росіян біля Авдіївки
Найскладнішою ситуація залишається на захід від Авдіївки. У порівнянні з попередніми тижнями інтенсивність просування ворога знизилася, проте не зменшується активність росіян на цьому напрямку.
Ворог продовжує вести штурмові дії у напрямках населених пунктів Бердичі, Семенівка, Орлівка, Тоненьке, Первомайське та Невельське. Зокрема, окупанти для штурмів використовують бронетехніку та продовжують завдавати ударів керованими авіабомбами.
Попри це нашим воїнам вдається утримувати суттєву частину рубежів і не допускати просувань ворога. Загалом військові, аналітики та міжнародна преса відзначають, що наступ росіян сповільнюється.
Однак окупанти продовжують просуватися в селі Орлівка, у яке вони прорвалися раніше. Про повну окупацію села не йдеться, проте ворог захопив більшу частину населеного пункту.
Також окупантам вдалося захопити частини сіл Бердичі та Тоненьке.
Ситуація на Авдіївському напрямку на початку тижня / Карта DeepStateMAP
Ситуація на Авдіївському напрямку на кінець тижня / Карта DeepStateMAP
Та варто відзначити, що зусиллями українських воїнів ситуацію на Авдіївському напрямку вдається стабілізувати.
Активізація росіян у районі Вугледара
Ближче до кінця минулого тижня росіяни активізували наступальні дії поблизу Вугледара, а саме в напрямку села Шевченко, що за 20 кілометрів від міста. Результат ворожих штурмів поки що достеменно невідомий.
Щодня росіяни проводять штурмові дії для прориву оборони. Проте Сили оборони докладають усіх зусиль, аби не допустити просувань окупантів.
Ситуація в районі села Шевченко на початку тижня / Карта DeepStateMAP
Ситуація в районі села Шевченко на кінець тижня / Карта DeepStateMAP
Росіяни намагаються штурмувати Роботине
Не дає спокою росіянам і село Роботине в Запорізькій області. Окупанти весь час ведуть штурмові дії на цьому напрямку з використанням бронетехніки та тактики "мертвого десанту", як її називають наші бійці. Тобто на бронемашинах росіяни вдираються в село, десантуються та намагаються закріпитися, однак часто колони вдається знищувати ще до їхнього прориву або ж окупантів ліквідують безпосередньо на місцях.
Попри це змін на карті бойових дій протягом тижня не зафіксовано.
Ситуація в районі Роботиного / Карта DeepStateMAP
Інформаційна тиша надважлива
Минулого тижня нашим Силам оборони вдалося стримувати противника майже на всіх напрямках наступу та навіть вибити росіян із позицій північніше Мар'їнки. Це стало можливо завдяки титанічним зусиллям наших бійців.
Ситуація в районі Мар'їнки станом на початок тижня / Карта DeepStateMAP
Ситуація в районі Мар'їнки станом на кінець тижня / Карта DeepStateMAP
Варто розуміти, що відсутність змін на карті бойових дій не означає те, що на фронті нічого не відбувається. Ворог весь час намагається іти в наступ та атакує за допомогою різноманітного озброєння. Проте наші захисники та захисниці дають потужну відсіч.
Ще один важливий момент – ми повинні завжди допомагати армії та в жодному разі не шкодити Силам оборони. Днями командир 80 ОДШБр в інтерв'ю "Українській правді" заявив, що зрив інформаційної тиші завадив нашим воїнам восени 2022 року звільнити місто Кремінна на Луганщині. Чому важливо нагадати про це сьогодні?
- По-перше, інформаційна тиша надзвичайно важлива в умовах бойових дій. З великою ймовірністю можна сказати, що зміни на карті бойових дій, про які ми говоримо в щотижневих оглядах, відбулися набагато раніше, проте саме того чи іншого тижня про них стало відомо. У будь-якому просуванні наших захисників потрібний час для закріплення результату.
- По-друге, у ворожих пабліках спостерігається активізація повідомлень про ситуацію на окремих напрямках фронту, яку поширюють деякі українські канали. Важливо уникати поширення таких повідомлень і чекати на офіційну інформацію від Генштабу ЗСУ та інших уповноважених представників військового командування щодо ситуації на тих чи інших напрямках.