В етері 24 Каналу молодший сержант 66 бригади імені князя Мстислава Хороброго Василь Денисюк розповів загалом про ситуацію на Лиманському напрямку, про тактику окупантів та цілі.
Актуально Ворог накопичується на Куп'янському та активізувався на Лиманському напрямках: де ЗСУ складно
Загальна ситуація на Лиманському відтинку
На Лиманському напрямку російська армія активізувала атаки ще наприкінці лютого. Ворог загалом здійснює близько 20 штурмових дій на напрямку, понад половина з яких припадає на смугу відповідальності 66-ї бригади.
Від початку цього тижня противник вже 55 разів атакував рубежі оборони 66-ї механізованої бригади. Зокрема, станом на ранок 18 травня відбулося 3 бойових зіткнення.
Окупанти щоденно зазнають доволі серйозних втрат, але мають резерви, які дозволяють їм наступного дня влаштовувати чергові атаки,
– зазначив Денисюк.
Російські війська застосовують свою вже традиційну тактику – постійні штурми малими піхотними групами. Вони розосереджуються та намагаються штурмувати передові позиції ЗСУ з усіх сторін одночасно.
Важливо! Долучайтеся до збору на безпілотні системи та засоби РЕБ для 66 ОМБр. Ціль – 250 тисяч гривень. Задонати можна на банку або за IBAN UA 68 322001 00000 2902 9998 0017 29.
Загалом 66 бригада щодня фіксує до 250 окупантів, які беруть участь в штурмах. Російські загарбники зараз користуються густою "зеленкою", щоб українські дрони не могли їх виявити, й в такий спосіб максимально наблизитись до передових позицій Сил оборони.
Яка ситуація на Лиманському відтинку: дивіться на карті
Крім того, у ворога є постійна підтримка дронів, які тиснуть на нашу піхоту, щоб вона не могла вступати в бій. Також останніми днями фіксуються випадки, коли окупанти в населених пунктах перед лінією бойового зіткнення перевдягаються в цивільне.
Стратегічна ціль ворога
Сили оборони контролюють переправи через річку Жеребець, тому противник не може на наш берег переправити свою техніку. Тож на Лиманському напрямку застосовування окупантами бронетехніки – величезна рідкість. Втім, працює ворожа артилерія, міномети, але головний засіб ураження – дрони.
Окупанти понад усе прагнуть вийти на південь Оскільського водосховища в межах населеного пункту Рубці. Раніше їм вдалося вийти на північ Оскільського водосховища в районі Кругляківки,
– мовив Денесюк.
За допомогою Оскільського водосховища росіяни прагнуть оточити 66 бригаду та суміжні підрозділи. Крім того, це створить додатковий тиск на місто Лиман, яке розташоване неподалік від Слов'янсько-Краматорської агломерації.
Молодший сержант 66 бригади зауважив, що місто Слов'янськ має сакральне значення для противника, адже після окупації Криму у 2014 році саме зі Слов'янська починалася російсько-українська війна на Донбасі. Слов'янськ було першим окупованим містом бойовиками Ігоря Гіркіна.
До слова, на Лиманському напрямку ЗСУ взяли у полон громадянина Узбекистану. Чоловік сподівався отримати громадянство Росії через службу в армії. Він сам вийшов на позиції українських військових та розповів, що провоював всього 2 дні.