Військовий експерт Владислав Селезньов пояснив 24 Каналу, що касетні боєприпаси є ефективними для ліквідації ворожої сили в незахищених спорудах. Також їх можна застосовувати з гарним результатом проти техніки противника, яка не має бронювання.

Читайте також Дронів буде більше, готуємо гарні новини про ППО, – Зеленський у зверненні

Прийнятний варіант

Ракети типу ATACMS з касетними боєприпасами в бойовій частині продемонстрували надзвичайно високу ефективність під час ударів по військових аеродромах, зокрема Маріуполя та Луганська.

Водночас на думку західних експертів, касетні боєприпаси втратили свою ефективність через те, що росіяни почали атакувати малими групами, а свої окопи вони роблять глибшими.

Коли окупанти ховають свій особовий склад за бронею чи в заглиблених, захищених спорудах, то касетні боєприпаси у цих випадках навряд чи будуть ефективними,
– зазначив Селезньов.

Водночас для ліквідації ворожих штурмових загонів, які без прикриття та без підтримки броньованої техніки намагаються атакувати наші позиції, варіант застосування касетних снарядів є прийнятним та дієвим.

Що надасть перевагу на полі бою

Раніше заступник міністра оборони, генерал Іван Гаврилюк заявляв, виготовлення у великій кількості дронів-камікадзе може компенсувати нестачу артилерійських снарядів.

Проте вони мають дещо іншу складову бойової частини. Крім того, повністю замінити саме артилерійські боєприпаси FPV-дронами буде неможливо,
– зауважив військовий експерт.

Максимально раціонально та ефективно діяти українському війську на полі бою дозволить використання різнопланової збройної та військової техніки. Там, де корисно, використовуються касетні боєприпаси, там, де потрібні інші типи боєприпасів, застосовуються вони.

"Маємо розуміти, що саме гармонійне та раціональне поєднання різних типів вогневого ураження надасть нам перевагу на полі бою", – зазначив Владислав Селезньов.

Допомога для України від західних партнерів: останні новини

  • Союзники нашої країни продовжують надавати нам підтримку. Так, Латвія оголосила про новий пакет допомоги. Він містить: гаубиці, боєприпаси, протитанкову зброю, ракети, гранати, гелікоптери, дрони, пристрої зв'язку, генератори. Крім того, Латвія може виробляти якісні та дешевші дрони для потреб ЗСУ.
  • Також Євросоюз планує виготовити мільйон артилерійських снарядів для України до весни 2024 року. В Європі є відповідні потужності для виробництва навіть більшої кількості боєприпасів. Наприкінці грудня 2023 року ЗСУ вже отримали понад 300 тисяч боєприпасів.
  • В США повідомили, що наразі військова допомога Україні призупинена. Водночас наша держава продовжує отримувати озброєння з попередніх закупівель. Зокрема, продовжується постачання з пакетів по програмі USAI вартістю 2 – 3 мільярди доларів.