Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Тарас Чорновіл.

За словами експерта, американське правосуддя має сильний вплив на Панаму, а Каськів відмічений в чорних списках США і давно в їхньому полі зору через фінансові афери.

Каськів міг потрапити не до України, а до США. Не виключено, що екс-чиновник може проходити в США по справі ухиляння від податків екс-глави штабу Трампа – Пола Манафорта через "чорну касу" Партії регіонів. А за брудні гроші в США може світити, як в ситуації з Манафортом – до 80 років ув’язнення,
– говорить Чорновіл.

Читайте також: На яких скандальних проектах збагачувався Каськів

Тому, на думку політолога, Каськів обрав для себе менше зло. Адже формально Каськіва звинувачують не в злочинних діях Нацагенства з інвестицій, яке завдало державі збитків на кілька сотень мільйонів гривень, а лише в розкраданні семи з половиною мільйонів гривень на рекламній акції. Як розповідає Чорновіл, згідно з міжнародним правом, коли одна країна екстрадує громадянина іншої на його батьківщину, то має бути підтверджено, що його судитимуть та каратимуть лише в межах тих звинувачень, за якими був екстрадиційний запит.

Україна наразі не може Каськіва звинувачувати за іншими статями, крім розкрадання семи з половиною мільйонів гривень на рекламній акції. По цій справі Каськів, при умові повернення всіх збитків, має шанс дістати умовний термін,
– наголошує Тарас Чорновіл.

При цьому, зазначає експерт, Каськів до останнього намагався уникнути екстрадиції і навіть виклав в якості застави серйозну суму 600 тисяч доларів (16-17 мільйонів гривень).

Нагадаємо, 1 листопада колишнього голову Держкомінвестпроекту Владислава Каськіва екстрадували з Панами до України. Він підозрюється у заволодінні в 2012 році у змові з іншими особами коштами держбюджету України на суму близько 7,5 млн грн, Суд вже обрав Каськіву запобіжний захід у вигляді тримання під вартою протягом 2 місяців з можливістю внесення застави. Сам Каськів каже, що в Україну повернувся "добровільно" і планує доводити в суді свою "правоту".