Однак цариця ніяк не причетна до заснування міста. Про це 24 каналу розповів херсонський активіст Володимир Молчанов.

До теми Росіяни надумали встановити пам'ятник цариці Катерині II в окупованому Херсоні

За його словами, сам Херсон почали будувати лише в 1791-х роках італійські та грецькі купці, після того, як Босфором відкрилося вільне судноплавство і з південної України почали експортувати хліб.

Тобто власне Катерина та її фаворит Потьомкін мало причетні до будівництва самого міста як такого,
– розповів Молчанов.

Вони побудували корабельню, якої давно немає і яка зникла ще за самої Катерини. А також фортецю, яка була в тилу й повністю непотрібна. Її скасували у 1834 році.

"Тобто Катерина до Херсону ніякого стосунку насправді немає, як до появи як населеного пункту, так і до розвитку міста", – наголосив Молчанов.

Чим "відзначилась" Катерина II в українській історії

  • Катерину II завжди сприймали негативно. Вона приєднала до Російської імперії українське Причорномор'я та Крим.
  • Крім цього, цариця знищила Гетьманщину та Січ і запровадила кріпацтво. За Катерини II українські землі були повністю інтегровані до складу Російської імперії.
  • Також за її правління на українсько-білоруських землях нищили греко-католицьку церкву. Вона особисто віддавала накази про придушення антикріпацьких виступів в Україні – Коліївщини (1768) та Турбаївського повстання 1789 – 1793.

Пам'ятник Катерині II досі є в Одесі

Активіст Сергій Стерненко зауважив, що пам'ятник Катерині II досі є в Одесі. Як він написав, на пам'ятник, який встановили у 2007 році, з міського бюджету щороку виділяють по 2 – 3 мільйони гривень на його охорону.

Увага – у Херсоні підірвали авто начальника колонії, який перейшов на бік Росії: дивіться відео