Його змогли сфотографувати, тому невдовзі в мережі оприлюднили дивовижну світлину. Також уже розповіли, чому виникають такі "кільця".
Актуально У пустелі Сахара випав сніг: фотограф зазнімкував рідкісне погодне явище
Були різні кольори
На фото, яке оприлюднили в мережі, помітно, що радше це було схоже на стовп світла. Він наче завис у небі над містом у вертикальному положенні.
У цього явища була звична градація кольорів. Барви гало йшли від світло-жовтого до помаранчевого.
Гало, яке помітили в Харкові / Фото телеграму "Харьков 1654"
Веселка суворого клімату
Це атмосферне явище досить схоже по своїй суті на звичайну веселку. Воно теж виникає внаслідок заломлення світла. Проте це трапляється, коли в небі не краплі води, а льодяні кристали.
Явище можна помітити не лише, коли світить сонце. Адже теж світло заломлюється, коли в небі місяць. Загалом науковці налічують до 90 різновидів гало. Проте більшість із них можна побачити лише в регіонах із суворим кліматом.
Інше погодне диво нещодавно
У Львові 17 січня лише втретє за 100 років пронеслася снігова гроза. Це природне явище є досить рідкісним для України. Його досить часто можна побачити у північних країнах. Дивіться відео снігової грози у Львові – за посиланням.
Читайте повний текст допису телеграму "Харьков 1654":
Сьогодні вранці в Харкові можна було спостерігати досить рідкісне атмосферне оптичне явище – гало, під час якого навколо Сонця виникає кільце, що світиться. Це зумовлено наявністю перистих хмар у верхній тропосфері, складених із кристаликів льоду.