Але це є цинічною маніпуляцією, яка дає підстави оскаржувати рішення в судовому порядку. І взагалі ставить під питання легітимність у місті. Про це в ефірі 24 каналу розповів депутат Харківської міськради Дмитро Булах.

До теми Кернеса визнали мером Харкова: присягу він не складав

Він відзначив, що прийняти таке рішення "Блоку Кернеса" допомагали і багато інших політсил. Зокрема, "Європейська солідарність".

Це вимушений крок, аби не робити перевибори. Вони розуміють, що Кернеса вже не оберуть мером. І вимушені йти на такі кроки, аби ліквідувати ризики і залишити всі бюджетні потоки у своїх руках,
– пояснив депутат.

За його словами, це є тимчасовим рішенням і зрештою все зміниться. Зокрема, через пів року – рік у Харкові відбудуться або дострокові перевибори, на яких оберуть іншого міського голову.

Або де-факто ліквідується монополія на владу і бюджетні потоки. Відтак функціонуватиме така мобільна структура міської влади, коли рішення ухвалюватимуть обговоренням і будуть чути думки різних депутатів.

"Фактично, зараз керує містом заступник Кернеса. Мені здається, що все його оточення не дуже хоче, щоб він повертався. Думаю, що в них зараз гарні позиції, і вони зберегли цю монополію завдяки нестійким, немасштабним депутатам міськради, які обралися", – підсумував Дмитро Булах.

Геннадій Кернес переміг на місцевих виборах: що відомо