Такі інциденти зафіксували в околицях міста Кринки та села Біловеж. Відповідну інформацію підтвердила речниця прикордонної служби Підляського воєводства Катажина Зданович.

Читайте також Покарання за наплив мігрантів: Франція підтримала введення санкцій проти Білорусі

Декому все-таки вдалося втекти

Після насильницького проникнення на територію Польщі прикордонникам вдалося затримати деяких мігрантів. Втім, є й ті, хто зміг втекти. Їх розшукують стражі кордону. Зданович уточнила, що у кожній із груп було кілька десятків іноземців.

Біля Кузниці – наразі спокійно

У прикордонній службі Польщі розповіли й про ситуацію біля пункту пропуску Кузниця – Брузги, де на білоруському боці зібралися сотні мігрантів. За інформацією польського відомства, поки там все спокійно. Люди отримали їжу, мають намети та спальники. Аби зігрітися ввечері та вночі, вони розпалюють багаття. Все це відбувається під контролем білоруських прикордонників.

Що цьому передувало

  • Зранку 9 листопада у Польщі повідомили, що лише біля пункту пропуску в селищі Брузги може перебувати до 4 тисяч нелегальних мігрантів. При цьому, загальна кількість людей, які намагають потрапити з Білорусі в Європу, ймовірно, перевищує 10 тисяч.
  • У відповідь Польща висунула 13 тисяч військових на кордон з Білоруссю. Те, що зараз відбувається, у Варшаві описують як "найбільший тест для спецслужб країни упродовж кількох останніх десятиліть".
  • Режим Лукашенка не залишив це без уваги. Там обурилися стягуванням сил до кордону з Білоруссю й цинічно звинуватили Польщу у міграційній кризі. А ще, як не дивно, фантазували про провокації.