Судову реформу 4 уже дні як ухвалили. Українці ще навіть не встигли вникнути у нововведення, а експерти вже вимагають їх змінити. Бо вважають доволі небезпечними і нарахували, як мінімум, 12 недоліків.

Зокрема: закріплена колегія суддів до певних категорій справ; обмеження на оскарження рішень вищих органів влади; зменшення термінів досудових розслідувань до 3-18 місяців. Чи не найбільше претензій в експертів до так званої поправки депутата Андрія Лозового.

Якщо раніше розслідування злочинів могли тривати по кілька років, то тепер його обмежують місяцями. Продовжити досудове слідство може суддя, от тільки за яких саме умов – не прописано. Це призведе до того, що справи не доходитимуть до суду.

Читайте також: Судова реформа: Петро Олексійович поступово втрачає слух

Перешкоди можуть виникнути і у самих громадян. Ще одна поправка обмежує перелік осіб, яким дозволили оскаржувати рішення Президента, депутатів чи прокуратури. Це зможуть робити тільки учасники справи, щодо яких прийнято рішення. А не активісти, громадські організації чи експерти.

Ще один мінус реформи – закріплення конкретних категорій справ за одними й тими ж колегіями суддів. Тобто у судах першої інстанції одні й ті самі судді розглядатимуть кримінальні провадження. Тарас Шепель побачив у цьому корупційну небезпеку.

Поки що ж всі ці зміни лише на папері, бо ані Президент, ані Голова Верховної Ради не підписали законопроект.