Як повідомляє Republic, російські найманці уперше з'явилися в Сирії в 2013 році.
Читайте також: Росія давно не шкодує військових, – генерал про серйозні втрати компанії "Вагнер" у Сирії
Зазначається, що тоді бійців набрала компанія "Слов'янський корпус" для охорони нафтопроводу та складу на Сході Сирії, в місті Дейр-ез-Зор, однак ті не лише безпосередньо займалися своїми обов’язками, але змушені були підтримувати повстанців в провінції Хомс. Так, одного разу росіяни потрапили у засідку бойовиків "Ісламського держави" та зазнали поразки.
У підсумку у Росії керівників "Слов'янського корпусу" Євгена Сідорова та Вадима Гусєва було засуджено за статтею "Наймицтво" та вони на три роки потрапили до колонії.
Навесні 2014 року бійців ПВК "Вагнера" було помічено в Криму, а потім – на Донбасі. Дислокуються вони нібито на хуторі Молькіно Краснодарського краю, де також дислоковано 10-ю окрему бригаду спецпризначенців Головного управління Генштабу Міноборони. Керує ПВК Дмитро Уткін, а "Вагнер" – його позивний. Друга особа в "групі Вагнера" – це Андрій Трошев. Трошева називають також головою "Ліги ветеранів військових конфліктів". Відомо, що він раніше служив у десантних військах, брав участь у бойових діях в Афганістані та Чечні. Після звільнення з армії служив в ОМОН (Загін мобільний особливого призначення – "24") і СОБР (Спеціальний загін особливого призначення – "24"). Був нагородженим двома орденами Червоної зірки та двома орденами Мужності,
– підкреслюється у матеріалі.
Керівний склад ПВК "Вагнера" на прийомі в Путіна
Крім того ресурс сповістив, що у списку одного із підрозділів числяться особисті номери жетонів від 1 до 3602, але скільки з власників жетонів досі активно беруть участь у роботі компанії не уточнюється.
Журналістам стало відомо, що фігурант цього переліку – Євген Аліков з Архангельської області – загинув у Сирії у вересні 2017 року та мав номер 3601.
"У ПВК "Вагнера" часто хочуть потрапити колишні військові та ветерани внутрішніх військ, які в мирному житті не змогли знайти роботу або влаштувалися лише охоронцями. Раніше до набору особового складу підходили суворіше: вимагався бойовий досвід, вміння поводитися зі зброєю, здача нормативів із фізичної підготовки тощо. З 2017 року ці вимоги помітно пом'якшили. ПВК має кілька приватних інвесторів", – йдеться у статті.
За інформацією журналістів, витрати на утримання приватної військові компанії склали 16,1-17,4 мільярда рублів за два з половиною року, проте більша частина цих грошей пішла на зарплати найманців: в Сирії вони отримують близько 240 тисяч рублів у місяць, а на базі – близько 80 тисяч рублів.
Читайте також: Портников пояснив як Путін використовує "Вагнера", в тому числі і на Донбасі
Також до цих витрат входить вартість харчування, спорядження, а також розмір компенсацій родичам знищених найманців (5 мільйонів рублів за кожного).
Загалом у Сирії перебувають близько 2500 контрактників.
Нагадаємо, раніше повідомлялось про щонайменше 300 росіян ПВК "Вагнера" було вбито або зазнали поранень внаслідок бою зі спецпризначенцями США у Сирії. Тим часом у Кремлі відхрестились від загиблих у Сирії росіян.