Таку думку висловила заступниця міністра МЗС Олена Зеркаль, яка нещодавно написала заяву на звільнення, пише "Новое время". Вона переконана, що Росія має багато сценаріїв на нормандський саміт.

Важливо: Нормандський формат – що далі? Заяви Зеленського і наслідки переговорів

Я впевнена, що кількість сценаріїв на столі у Путіна в рази перевищує наші очікування,
– наголосила дипломатка.

За словами Зеркаль, вона весь час намагається дізнатися, чи є підстави вважати, що Путін зацікавлений у зміні своєї політики щодо України. Проте, таких підстав вона не почула. Єдиний інтерес Кремля полягає у знятті антиросійських санкцій.

Дипломатка нагадала, що Путін давно мав претензії щодо українського Криму. Так, під час зустрічі з третім президентом України Віктором Ющенком ще в 2000 році глава Кремля заявив, що вважає історичною несправедливістю те, що півострів є частиною України.

До теми: Без діалогу з Путіним можна, але ми залишатимемось на місці, – Зеленський

Тому, не варто сподіватися, що Путін приїде на саміт в Париж з доброзичливою позицією.

"Мабуть, є питання у нас щодо того, що людина, яка замислила собі якісь глобальні перетворення, тим більше, що вони "грають" зараз не тільки в Україні, вони "грають" в усьому світі… Зараз, як на мене, взагалі нема підстав вважати, що він приїде туди (на зустріч у Нормандському форматі, – 24 канал) з благими намірами. Тому я очікую, що це буде знову продовження гри", – заявила Зеркаль.

Що треба знати про зустріч у нормандському форматі?

  • Відбудеться вона 9 грудня та пройде у Парижі. Україна, Росія, Німеччина та Франція вже узгодили цю дату.
  • У її межах вперше можуть зустрітися віч-на-віч Зеленський і Путін.
  • Востаннє у нормандському форматі український та російський президенти (Порошенко і Путін) бачились ще у 2016 році.
  • Українська сторона давно наполягала на зустрічі у нормандському форматі, де б обговорили питання врегулювання ситуації на Донбасі. Але Росія довго її відтягувала, пояснюючи це тим, що вона "не принесе користі без ретельної підготовки".
  • Попередньо анонсовані питання України під час нормандської зустрічі – розведення військ, обмін полоненими, текст формули Штайнмаєра та Крим.
  • Передумовами для проведення норманського саміту стали розведення військ у Станиці Луганській (завершилося 30 червня), Золотому (2 листопада) та Петрівському (11 листопада). Також відбулися розмінування цих територій і демонтаж фортифікаційних споруд з обох боків. У підсумку тут має розміститися майбутня демілітаризована зона.