Воно ж використовується країною-агресоркою у війні проти нашої держави. Про це заявив журналістам на Аспенському форумі безпеки у четвер, 20 липня, радник президента Франції з питань зовнішньої політики Еммануель Бонн.

Варте уваги Російські ракети б'ють по Китаю: для чого Путіну хаос у Чорному морі та чому Сі мовчить

Мовиться не про зброю

На запитання про те, чи бачив Захід будь-які докази того, що Китай якимось чином озброював Росію під час війни в Україні, Еммануель Бонн відповів ствердно.

Так, є ознаки того, що вони роблять те, чого ми не хотіли б, щоб вони робили,
– сказав він.

Однак при цьому Еммануель Бонн не мав на увазі безпосередньо зброю. За його словами Китай постачає Росії військове обладнання: "Ну... військове обладнання... наскільки ми знаємо, доставляє великі військові потужності до Росії".

Відповідаючи на питання про те, чи постачає Китай зброю, Бонн сказав: "Ну...... наскільки ми знаємо, доставляє значні військові потужності до Росії".

Відтак, Піднебесна, вочевидь, не постачає безпосередньо зброю, яку Росія може одразу використовувати на полі бою. Натомість як повідомили французські чиновники, Бонн мав на увазі як технології подвійного призначення, так і несмертельну допомогу. Наприклад, шоломи та бронежилети.

Китаю не слід підтримувати Росію

Еммануель Бонн також підкреслив журналістам, що сьогодні війна в Україні – це конфлікт глобального масштабу, у якому на карту поставлено не лише суверенітет нашої держави. А тому дуже важливо, щоб Китай розумів це та утримався від допомоги країні, яка підриває стабільність світу.

Нам потрібно, щоб вони (китайці – 24 Канал) зрозуміли, що Україна – це конфлікт глобального масштабу, і що ми не можемо запропонувати Україні програш з принципових міркувань, але також і з дуже оперативних причин. І те, що поставлено на карту для нас в Україні – це набагато більше, ніж, знаєте, суверенітет України. Це значною мірою стосується стабільності світу,
– сказав радник президента Франції.

Відтак Китаю, за його словами, не слід економічно підтримувати Росію, а тим паче не слід постачати їй зброю.

Під час повномасштабної війни торгівля між Китаєм та Росією процвітає

  • Варто зазначити, що у час, коли західний світ закликає бойкотувати Росію та накладає на країну-агресорку санкції пакет за пакетом, Китай продовжує з нею посилювати економічні зв'язки. З лютого 2022 року обсяги торгівлі між державами сягнули найвищого рівня.
  • Так, за червень 2023 року обсяги економічної співпраці між країнами досягли рекордних 20,83 мільярда доларів. Імпорт російських товарів до Китаю зріс на 15,7%, а китайський експорт в Росії зріс майже на 91%.
  • Окрім того, попри токсичність співпраці з Росією, Китай розпочав з нею спільні морські військові навчання. А відтак й військова співпраця між Москвою та Пекіном посилилася.