Зокрема, про такі випадки наголошують жителі столиці. У Київській міській військовій адміністрації вже відреагували на цю проблему.
Дивіться також Ціллю ворога у Києві були західні системи ППО, – Кличко про атаку на столицю
Усі укриття перевірять
Начальник КМВА Сергій Попко прокоментував численні скарги від киян щодо закритих укриттів під час останньої ракетної атаки. На жаль, такі випадки були зафіксовані практично в усіх районах столиці.
Закриті укриття під час війни, під час таких масованих повітряних атак – це злочин. Тому сьогодні, на засіданні Ради оборони Києва я, як начальник КМВА, акцентував особливу увагу на вирішенні цього питання,
– йдеться у повідомленні.
На засіданні невідкладно визначили завдання для Національної поліції Києва, Муніципальної охорони міста та усім головам РДА. Усі укриття Києва якнайшвидше проінспектують та зафіксують усі об'єкти до яких у цивільного населення немає доступу.
Своєю чергою, балансоутримувачі негайно забезпечать безперешкодний доступ до захисних споруд цивільного захисту. Попко наголосив, що таких випадків, як закриті укриття в столиці не має бути, адже це неприпустимо.
"Життя і безпека мешканців Києва є і завжди залишатиметься нашим пріоритетом! Зокрема і за це воюють наші воїни, які щоденно наближають мир в Україні після нашої Перемоги!", – підкреслив голова КМВА.
Пасажирів довозитимуть до найближчого укриття
У КМВА повідомили, що з 22 травня наземний громадський транспорт столиці у разі оголошення повітряної тривоги довозитиме пасажирів до найближчого укриття.
У разі повітряної тривоги КП "Київпастранс" та приватні компанії, що надають послуги з перевезення пасажирів, мають робити зупинку біля найближчого укриття для населення, розміщеного за маршрутом руху. Відповідне рішення ухвалила сьогодні Рада оборони міста Києва,
– йдеться у заяві КМВА.
Таким чином, водій транспорту робитиме оголошення про найближче укриття. Це може бути підземна станція метро, підземний перехід, укриття в будинках тощо.
Крім того, Рада оборони міста постановила, що з 22 травня заїзд великогабаритного транспорту до Києва під час повітряної тривоги буде заборонено. Зокрема, мовиться про вантажний транспорт загальною масою понад 4,5 тонни.
Наголошують, що ці процеси контролюватимуть управління патрульної поліції в місті Києві та Національна гвардія.
Росія атакувала Київ ракетами: коротко
- Валерій Залужний розповів, що близько 03:30 16 травня окупанти атакували Україну одразу з трьох напрямків. Зокрема, північного, південного та східного.
- Ворог запустив 18 ракет різних типів повітряного, морського та наземного базування.
- Так, з шести літаків МіГ-31К випустили 6 "Кинджалів", з кораблів у Чорному морі – 9 "Калібрів", а також 3 ракети наземного базування з С-400 та "Іскандер-М".
- У Повітряних силах розповіли, що всі російські "Кинджали" летіли на Київ. Однак, 6 з 6 збила наша ППО. Та й загалом цієї ночі українські воїни знищили всі ворожі ракети, а ще ударні дрони окупантів.