Для ухвалення рішення про перенесення могили Ватутіна Мінкульт має отримати від київської влади відповідний запит і затверджений законом перелік документів.

Дивіться також Ватутіну приготуватися: у Києві демонтували пам'ятник радянському льотчику Чкалову

У Мінкультури обіцяють якнайшвидше запустити процес

Станом на 10 лютого поточного року запитів від столичної влади щодо перепоховання Ватутіна у Мінкульті не отримували.

У міністерстві запевняють, що запустять процес "у якнайшвидший спосіб" відразу після того, як отримають передбачені законом документи.

У відомстві нагадали, що могила Ватутіна є пам'яткою історії національного значення і занесена до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.

У Києві знесли пам'ятник Ватутіну: хто це такий

  • 8 – 9 лютого у Києві демонтували пам'ятник радянському льотчику Чкалову, а також генералу Миколі Ватутіну. 10 лютого у Маріїнському парку демонтували частину постаменту, на якому стояла скульптура Ватутіна.
  • У 1920 – 1921 роках Ватутін, будучи курсантом Полтавської піхотної школи, брав участь у боях проти загонів українських повстанців на Полтавщині, зокрема, у війні проти армії УНР.
  • Участь у боротьбі з українцями відкрила для нього шлях для військової кар'єри. Під його керівництвом загинули 400 000 радянських солдатів. Зокрема, генерал командував операцією визволення Києва від нацистів, яка відзначилася великими втратами.
  • Ватутін мобілізував українців до лав Червоної армії й кидав у бій без підготовки та відповідного озброєння.
  • У 1944 році в одному з боїв проти УПА він був підстрелений в ліве стегно. Після цього 42-річний Ватутін помер у київській лікарні від сепсису, спричиненого кульовим пораненням.
  • Український інститут нацпам'яті включив Ватутіна до списку окремих осіб, причетних до боротьби проти незалежності України, організації голодоморів та політичних репресій, чиїми іменами названі вулиці в Україні.