Так, у столиці стало на одну згадку про кривавий режим менше. Сам пам'ятник Чкалова відправиться не на брухт, а до музею. Але про це ми розповімо далі.

Читайте також Відмова від російського чи іноземного: яку музику українці слухали у 2022 році

Радянських пам'ятників стане менше

"Нещодавно відбулось довгоочікуване засідання експертної комісії Мінкульту, на якій розглянули подання міської влади щодо зняття статусу об’єктів культурної спадщини з пам’ятників. І нарешті на цьому тижні Міністерство культури та інформаційної політики України визнало пам’ятники радянському генералу Ватутіну та радянському льотчику Чкалову в Києві такими, що не підлягають внесенню до Державного реєстру культурної спадщини", – повідомив депутат Київської міської ради Дмитро Білоцерковець.

Над демонтажем пам'ятника працювали комунальники з Шевченківського району. Щоб прибрати монумент, присвячений Чкалову, працювали п'ятеро людей, автомобіль з краном-маніпулятором, а також вантажівка.

Сам пам'ятник не викинуть на смітник. Він поповнить експозицію Музею авіації України імені Антонова. Відповідне рішення ухвалила Київська міська рада.

Пам'ятник Чкалову у Києві демонтували / Фото КМДА

На демонтаж пам'ятника Чкалову вже відреагував міністр культури Олександр Ткаченко.

На черзі інші пам'ятники російським постатям, яким не місце в публічному просторі України. Демонтаж пам'ятника Ватутіну вже погодили,
– підкреслив він.

Щодо пам'ятника Миколі Ватутіну, то його мають демонтувати 9 лютого. Але це ще не все. Ткаченко зауважив, що в КМДА мають також визначити місце, куди перенесуть пам'ятник Миколі Щорсу. Щойно рішення ухвалять, його втілять у життя.

І поки в столиці демонтують бронзові згадки про радянських військових, наші захисники та захисниці займаються іншим "демонтажем". Вони щоденно мужньо боронять Україну та знищують ворога.

Втрати росіян приголомшують

  • Лиш за минулу добу на той світ вдалося відправити 910 російських загарбників. Якщо ж говорити про загальні втрати від початку повномасштабного вторгнення, то вони вражають ще більше. Налічується щонайменше 134 100 ворогів, які поповнили лави "двохсотих".
  • Важливий момент! Статистика втрат ворога може бути приголомшливішою. А все тому, що точно підрахувати ліквідованих загарбників у зонах ведення активних бойових дій просто неможливо.
  • Зауважимо, що ворог також втратив чимало своєї техніки. На брухт уже перетворили 3 253 танки, 6 458 бойових броньованих машин, 2 236 артилерійських систем, 461 РСЗВ, 228 засобів ППО.
  • Також на балансі російського війська стало на 295 літаків, 285 гелікоптерів, 1 961 БпЛА оперативно-тактичного рівня, 796 крилатих ракет, 18 суден, 5 112 автомобілів і автоцистерн, а також 211 одиниць спецтехніки менше.